هفت روز بدون فوتی کرونا در خراسان‌جنوبی/ شناسایی ۱۲۷ بیمار جدید

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، غلامرضا شریف‌زاده، دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در شبانه‌روز گذشته از مجموع ۲۳۴ آزمایش انجام شده در استان ۱۲۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۷۶ بیمار مربوط به بیرجند، دو مورد خوسف، ۳ مور زیرکوه، یک مورد سرایان، دو مورد سربیشه، ۳۶ مورد طبس، ۶ فردوس، یک مورد نهبندان بوده است، تصریح کرد: همچنین در طی این مدت در شهرستان‌های بشرویه، قاین و درمیان مورد جدیدی از این بیماری شناسایی نشده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۸ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های سطح استان بستری بوده که از این تعداد ۵۴ بیمار کرونا مثبت بستری هستند، اضافه کرد: از مجموع بیماران بستری کرونا مثبت در استان ۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و متأسفانه حال دو نفر از آنها نامساعد است.

شریف‌زاده گفت: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته به عنوان هفتمین روز متوالی مورد جدیدی از مرگ‌ومیر ناشی از کرونا نداشته‌ایم و تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در استان از ابتدای همه گیری این بیماری تاکنون در عدد یک‌هزار و ۴۷۷ نفر ثابت باقی مانده است.

وی از کاهش ۹۳ درصد فوتی‌های کرونا در استان خبر داد و گفت: همچنین متوسط مبتلایان در هفته دوم مرداد ۲۰۶ نفر بوده که با کاهش ۱۰۷ درصدی همراه بوده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین بستری کرونا مثبت در استان ۲۶ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =