تصویب بیش از یک میلیارد دلاری سرمایه‌گذاری خارجی در خراسان جنوبی

بمه گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، مرتضی ذاکریان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری گرامی داشت هفته دولت اظهار داشت: درآمد سال گذشته استان یک‌هزار و ۷۲۶ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به ۹۴.۷ درصد این درآمد از محل وصول مصوب مالیاتی افزود: در پنج ماهه نخست امسال، ۴۳.۵ درصد رشد درآمدهای مالیاتی در استان داشته ایم.

مدیرکل اموراقتصادی و دارائی خراسان جنوبی با اشاره به نرخ ۷.۳ درصد نرخ بیکاری استان تصریح کرد: شاخص استانی کسب و کار در زمستان سال گذشته  ۵.۶۵درصد بوده که این رقم نسبت به شاخص کشوری که ۵.۸۳ درصد است وضعیت مطلوب تری دارد.

ذاکریان‌ یادآور شد: در پایان مردادماه سال گذشته اعتباری بالغ بر ۹۹۱ دلار سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شد که در حال حاضر این رقم، به یک میلیارد و ۱۶۴ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی مصوب برای ۲۷ پروژه رسیده است.

وی از تدوین اطلس سرمایه‌گذاری ۴۰ لایه اطلاعاتی در خراسان‌جنوبی با همکاری ۲۴ دستگاه اجرایی خبر داد و گفت: تلاش می‌شود امسال با اعتبار پژوهشی استان لایه‌های اطلاعاتی اطلس سرمایه گذاری استان افزایش یافته در فواصل مختلف به روز رسانی شود.

 مدیرکل اموراقتصادی و دارائی خراسان جنوبی با اشاره به کسری ۲۴ درصدی درآمدی تا پایان مردادماه امسال اظهار داشت: کسری درآمد در ابتدای سال روندی طبیعی است و سعی می‌شود در ماه های آتی جبران خواهد شد.

ذاکریان با اشاره به عملکرد مولد سازی و فروش املاک مازاد دولت در خراسان جنوبی متذکر شد: قانونگذار دستگاه ها را موظف کرده که املاک مازاد خود را به فروش و اعتبار آن را به خزانه دولتی واریز کنند

وی خاطرنشان کرد:از ابتدای اجرای این طرح تا کنون ۱۷ ملک مازاد به فروش رفته و رقمی بالغ بر ۲۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به خزانه واریز شده است.

مدیرکل اموراقتصادی و دارائی خراسان جنوبی با اشاره به تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و کاهش نرخ بیکاری، افزایش اشتغال و رشد اقتصادی استان گفت: در این خصوص ۲ هزار و ۷۵۶ طرح مصوب داریم که تعداد اشتغال مصوب شده در آن ۹ هزار و ۲۰۱ شغل می‌باشد.

 ذاکریان ادامه داد: در کمیته بررسی این طرح، دو هزار و ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش و سرمایه ثابت مصوب شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۶۸ واحد صنفی نانوایی در سطح استان فعالیت دارند، افزود: تعداد ۷۶۵ دستگاه به این نانوایی ها تخصیص داده شده است و حدود ۹۹ درصد نانوایی های استان به سامانه وصل شده اند.

انتهای‌پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هشت =