تکمیل زیرساخت ها در نهبندان پلی به سوی جذب سرمایه گذاران

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت امروز در مراسم گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) به شهرستان نهبندان که با عنوان «روز نهبندان» گرامی داشته می‌شود اظهار داشت: سفر مقام معظم رهبری به نهبندان در سال ۱۳۷۸ به منظور جلب توجه مسؤولان به این منطقه توسط معظم‌ له در دستور کار قرار گرفت و نشان از توجه ویژه به مناطق محروم است.

استاندار خراساسن خراسان جنوبی افزود: بخشی از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به نهبندان انجام شد و خیلی‌ها نیز انجام نشد که یکی از دلایل اصلی اجرایی نشدن بخشی از مصوبات، نبود زیرساخت‌ها در این منطقه است.

قناعت احداث پست ۴۰۰ کیلوولت برای پیشرفت و توسعه نهبندان به‌ویژه حوزه‌های صنعتی و معدنی را لازم دانست و بیان کرد: یکی از ذخایر بسیار غنی این شهرستان معادن آن است که توسعه این بخش به زیرساخت برق نیاز دارد.

وی تصریح کرد: در چند ماه اخیر سرمایه‌گذاران مختلفی را برای شهرستان نهبندان جذب کردیم که به دلیل نبود زیرساخت برق تمایلی به سرمایه‌گذاری نداشتند.

استاندار ادامه داد: یکی از موضوعات حیاتی، زیرساختی و کلیدی برای شهرستان نهبندان احداث پست ۴۰۰ کیلوولت است که هم زیرساخت فعالیت‌های صنعتی و معدنی و هم برق مشترکان را تامین خواهد کرد.

قناعت افزود: برای احداث این پست برق پیگیری‌های زیادی انجام شد و امروز عملیات اجرایی این پروژه در سالروز سفر مقام معظم رهبری به نهبندان آغاز می‌شود که بدون شک چهره این منطقه را تغییر خواهد داد.

قناعت بیان کرد: درخصوص سند توسعه نهبندان هم برای رفع محرومیت‌ها و تعیین نیازها پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم و در سفر اول دولت سیزدهم به استان مصوبه اجرایی کردن مصوبات سند قبلی توسعه نهبندان مورد تاکید قرار گرفت.

استاندار خراسان جنوبی افزود: در اولین فرصت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با موضوع شهرستان نهبندان این سند در دستور کار ویژه قرار می‌گیرد و تصمیماتی اخذ خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: مجوز راه نهبندان – شوسف به طول ۳۰ کیلومتر که ۱۱ کیلومتر آن باقی مانده است، را پیگیری می‌کنیم و حداکثر تا سه ماه آینده پیمانکاران مستقر می‌شوند.

وی گفت: معطل سند توسعه نهبندان نمانده‌ایم و تاکنون اقدامات توسعه‌ای را پیگیری و برخی موارد اجرا شده است.

قناعت عنوان کرد: کارخانه فرآوری طلای هیرد آماده بهره‌برداری است و در اولین فرصت به بهره‌برداری می‌رسد همچنین عملیات اجرایی صنوف آلاینده نهبندان فردا آغاز می‌شود.

وی از اتصال گاز به شهرک صنعتی نهبندان خبر داد و افزود: اجرای طرح‌های آبخیزداری از دیگر اقدامات است همچنین سد بندان بعد از طولانی شدن ۱۰ سال، تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این استان در انتهای شبکه سراسری قرار دارد گفت: یکی از موضوعات در حال پیگیری اتصال شبکه گاز از دشتک زابل به نهبندان است که با این اقدام مهم شاهد قطع گاز مشترکان در برخی روزهای سال و پیک مصرف نخواهیم بود.

وی در بخش دیگر سخنانش اظهار داشت: با انتخاب درست مردم و روی کار آمدن دولت انقلابی، با انجام اقدامات جهادی، تلاش و کوشش شبانه‌روزی، شاهد توسعه و پیشرفت کشور و استان هستیم.

قناعت گفت: خوشبختانه در فضای داخلی تعامل بسیار خوبی بین سه قوه ایجاد شده و شاهد اقدامات جهادی هستیم.

وی عنوان کرد: تنها چیزی که اکنون در کشور صحبت آن است، کار و تلاش است که باید از این فرصت برای استان استفاده کرده و عقب‌ماندگی‌های تاریخی را جبران کنیم.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در یک سال اخیر دولت سیزدهم شاهد سفرهای استانی رئیس جمهور بودیم که برکات خوبی برای استان ما نیز در پی داشته است و اگر دولت بخواهد کار شایسته یا اقتصادی خوبی انجام دهد و بدنه جامعه یعنی مردم همراهی نکنند کار ابتر می‌ماند.

قناعت تقویت سرمایه اجتماعی و افزایش اعتماد عمومی را پیش‌نیاز هر گونه تحول و توسعه دانست و افزود: اگر دولت برنامه‌ریزی کند اما مردم همراهی نداشته باشند، کار پیش نمی‌رود که در دولت سیزدهم با توجه به حضور در میدان، مردم نیز همراهی خوبی داشته‌اند.

وی افزود: دولت از پشت درهای بسته به متن جامعه آمد و در میان مردم حضور پیدا می‌کند تا مردم به دولت و نظام اعتماد کنند و این سبب سرعت بیشتر پیشرفت و توسعه می‌شود.

انتهای پیام/۴۹۰۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + بیست =