اختصاص ۳۹ میلیارد تومان تجهیزات به مدارس خراسان‌جنوبی/مجتمع آموزشی زیرکوه ساخته می‌شود

سید علیرضا موسوی‌نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رابطه با دستاوردهای سفر وزیر آموزش و پرورش به استان اظهار داشت: یکی از مواهب الهی در هفته دولت حضور دکتر نوری مقام عالی وزارت در استان بود.

وی با بیان اینکه علارغم نبود پرواز از طریق مشهد وارد استان شدند، تصریح کرد: در طول مسیر تمام موضوعات مربوط به آموزش و پرورش استان از جمله کمبود فضای آموزشی، کمبود نیروی انسانی، چالش‌ها و دستاورهایی که در استان داریم، ارائه شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به حضور وزیر آموزش و پرورش در سال ۹۴ یادآور شد: در آن سال به نمایندگی از طرف دولت آمده بودند و در موضوعات آموزش و پرورش ورود پیدا نکردند ولی امسال در این موضوع متمرکز شدند.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه استاندار و معاونین تدبیر خوبی برای حضور مدیران کل در میز خدمت دیده بودند، ادامه داد: به تبع آن ارتباط مستقیم عالی‌ترین مقام وزارت با ارباب رجوع، فرهنگیان و اولیای دانش‌آموزان برقرار شد، که بسیار وسیع بود.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ برگ بین متقاضیان توزیع شده بود، افزود: حدود ۱۵۰ نفر به صورت حضوری و چهره به چهره با وزیر، استاندار، معاونین و بنده در این جلسه صحبت کردند و دستورات و راهکارهایی دادند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اضافه کرد: در بحث پاسخ به سؤالات مردم و میز خدمت وزیر وقت تمام گذاشتند و با حوصله کامل پاسخگو بودند.

موسوی‌نژاد با اشاره به برگزاری شورای آموزش و پرورش استان گفت: این جلسه با حضور وزیر، استاندار و اعضای شورای آموزش و پرورش تشکیل شد و بزرگترین رکن تصمیم‌گیری در موضوعات آموزش و پرورش استان است که با حضور همه اعضاء انجام شد و در آن شورا کار خوبی انجام شد.

وی با بیان اینکه در بحث ساختمان اداری سربیشه اتوماسیون آن مساعدت خواهد شد، تصریح کرد: در شهرستان بیرجند ساختمان ظفر که در حال ساخت است قول‌هایی برای آن داده شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در رابطه با خوسف و آشپزخانه مرکزی خوسف کمک شد، یادآور شد: در رابطه با قاین تجهیزاتی که قول داده شد، خوب بود و یک کار ماندگار و خوب است.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه وزیر قول ساخت مجتمع آموزشی در زیرکوه را داد، افزود: با عنایت به اینکه این شهرستان یکی از شهرستان‌های با ظرفیت ویژه دانش‌آموزی و کمبود شدید فضای آموزشی است، قول دادند و ما آن را پیگیری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مدرسه مشارکتی خیرساز با حضور وزیر افتتاح شد، ادامه داد: این مدرسه با مشارکت باقرپور انجام شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی از اختصاص ۳۹ میلیارد تومان تجهیزات برای مدارس استان خبر داد و اضافه کرد: این تجهیزات شامل تمام وسایل سخت‌افزار و موارد مورد نیاز مدارس اعم از وسایل گرمایشی، سرمایشی، وایت‌برد و تخته‌های متعدد است.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه این خریدها بخش قابل توجهی از آن توسط نوسازی خرید می‌شود، تصریح کرد: این وسایل را در قالب کارنامه‌هایی توزیع خواهیم کرد و علاوه بر این توزیع یک مرحله تجهیزات را در ماه قبل داشتیم و مرحله دوم آن را در پروژه مهر، توزیع تجهیزات خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در تجهیزات ورزشی توزیع تجهیزات سال آموزشی را با نام نشاط نبوی طراحی کردیم، یادآور شد: در این طرح تجهیزات مربوط به ورزش بین مدارس توزیع خواهد شد و به سمتی حرکت می‌شود که به روز باشد تا بتوانیم از این تجهیزات برای مدارس در جنبه‌های متفاوت آموزشی و پرورشی استفاده کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ما در ثبت‌نام کتب درسی در سطح کشور رتبه اول را داریم، ادامه داد: ولی در عین حال تعدادی از اولیای ما نسبت به ثبت‌نام تأخیر داشتند که زمان آن تمدید شده و از ۱۵ شهریورماه جاری توزیع کتب خواهد بود.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه با عنایت دولت مردمی در چهار شهر نوار مرزی، توزیع کتب و لوازم‌التحریر رایگان خواهد بود، افزود: اولیایی که ثبت‌نام نکردند هرچه زودتر ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه ما در دستاورد برنامه‌های علمی، فرهنگی، هنری، قرآن، عترت و مسابقات متعدد ورزشی و گوناگونی که در سطح استان داشتیم، اعم از دانش‌آموزی و همکاران بیش از ۸۰ رتبه ممتاز کشوری را داشتیم، گفت: این نشان‌دهنده استعداد خوب است و به خصوص دانش‌آموزانی که در مسابقات قرآن و عترت، فرهنگی، هنری و المپیاد دانش‌آموزی، مسابقات علمی در پژوهش‌سراها خوب درخشیدند، نام استان را زنده کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با اشاره به طرح تثبیت و جبران عقب‌ماندگی دانش‌آموزان بعد از کرونا، تصریح کرد: این افت احساس شد و ۲۴ هزار دانش‌آموز ما از اوایل تیرماه سال جاری تا شهریورماه جاری در این دوره‌ها شرکت کردند.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه دروس پایه عالی با آن‌ها کار شد، یادآور شد: این آموزش‌ها اثر مثبتی داشته و با آغاز سال تحصیلی ما آن جبران کلاسی که اتفاق افتاده بود انجام شده و دبیران بهتر آن را حس خواهند کرد.

وی با بیان اینکه یکی از نگرانی‌های خیرین این بود که بخشی از آورده آن‌ها باید صرف دریافت هزینه‌های مربوط به شهرداری و صدور پروانه می‌شد، ادامه داد: این امر بازتاب منفی داشت که با عنایت استاندار در شورای آموزش و پرورش مصوب شد که خیرین که وارد می‌شوند از پرداخت عوارض آب معاف شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه استاندار قول مساعدت برای بحث جبران خسارت ناشی از شهرداری را دادند، خاطرنشان کرد: قرار شد در ساخت المان در میدان خیرین در ابتدای مهرشهر، استاندار کمک کند.

انتهای پیام/۶۹۰۷۱


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 4 =