بازگشت ۱۰ زندانی جرائم غیر عمد در خراسان جنوبی به آغوش خانواده

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حسین‌پور، مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان جنوبی در پنجمین جلسه ستاد دیه استان با اشاره به اینکه شکات بهترین خیران هستند، اظهار داشت: مبلغ بدهی ۱۰ پرونده بررسی شده ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده که از این مبلغ حدود ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان  یعنی ۵۰ درصد را شاکیان بخشیدند.

وی با بیان اینکه مبلغ ۹۴۰ میلیون تومان نیز برای زندانیان اعسار شد افزود: مانده بدهی این ۱۰ زندانی، حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است که توسط ستاد دیه استان و ستاد دیه کشور تامین اعتبار و از محل خیرین خاص و ستاد دیه استان پرداخت خواهد شد.

حسین‌پور در ادامه گفت: امیدواریم که بتوانیم در ایام اربعین زندان‌های استان را از زندانیان مالی خالی کنیم، همانطور که در زندان طبس زندانی بدهی مالی که مشمول شرایط ستاد دیه می‌شود را نداریم.

مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان جنوبی گفت: با توجه به پرونده‌هایی که امروز تعیین تکلیف شد، زندان قاین و یک زندان دیگر نیز در شرف خالی شدن از زندانیان بدهی مالی (مشمول شرایط ستاد دیه) است.

حسین پور گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۲ زندانی جرائم غیر عمد در خراسان جنوبی، با بدهی ۱۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند، که ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از بدهی شان با گذشت شاکیان تأمین شد .

مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان جنوبی تصریح کرد: هم اکنون ۷۱ نفر زندانی جرائم مالی در زندان‌های استان چشم به راه کمک خیرین هستند که ۲۰ نفر بدهکار مالی، ۴۷ نفر زندانی مهریه، ۳ نفر زندانی نفقه و یک نفر زندانی دیه است.

حسین پور گفت: مردم می‌توانند از طریق درگاه‌های ستاد دیه در تمام شعب بانک‌های تجارت، ملی، ملت و صادرات، کمک‌های خود را برای آزادی زندانیان واریز کنند.

انتهای پیام/۴۹۰۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − دو =