۲۵ هزار لیتر روغن زیتون‌ در خراسان جنوبی تولید می شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، منوچهر شایسته، مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به افزایش ۸۰ درصدی محصول زیتون امسال نسبت به سال گذشته، اظهار داشت: شرایط آب و هوایی مناسب و بارندگی‌های بهاره باعث افزایش محصول زیتون در خراسان جنوبی شده است.  

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ارزش زیتون امسال ۸ میلیارد تومان است، افزود: زیتون خراسان جنوبی از شهرستان‌های نهبندان، طبس و سربیشه برداشت می‌شود.

شایسته، تعداد بهره برداران محصول زیتون در استان را ۲۸۵ نفر عنوان کرد و افزود: برداشت زیتون در استان تا اوایل آذرماه ادامه دارد و بیشترین تولید زیتون مربوط به شهرستان نهبندان با پیش بینی برداشت ۱۸۰ تن از سطح ۳۰۴ هکتار است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، زیتون زرد، آربیکن و کروناکی را عمده ارقام زیتون در استان اعلام کرد و گفت: سطح زیر کشت زیتون در خراسان جنوبی از ۶۵۳ هکتار از سطح کاشت زیتون در استان ۴۶۵ هکتار بارور، و مابقی غیر بارور بوده و زیتون خراسان جنوبی از لحاظ کیفیت، جزو زیتون درجه یک کشور است.

انتهای پیام/۴۹۰۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =