مشکل کمبود سونوگراف در طبس به زودی مرتفع می‌شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از طبس، در چند روز گذشته پیام‌های زیادی با محتوای گلایه از وضعیت نوبت دهی،  نبود سونوگراف خانم و عدم انجام سونو NT و آنومالی در بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس، در فضای مجازی منتشر شده‌است که به دنبال آن مجمع مطالبه گران خراسان‌جنوبی نیز پیگیر این مهم شدند.

عباس زمانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، درباره کم تعداد بودن سونوگراف‌ها در این شهرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه سونوگراف‌هایی که در شهرستان حضور دارند به صورت طرحی می باشند، پیش‌بینی این را کرده بودیم که با این مشکل رو به رو شویم و مکاتباتی نیز در این زمینه انجام دادیم و در حال حاضر شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا یک سونوگراف طرحی در بیمارستان حضور داشته باشد و سونوگرافی ها را انجام دهد.

وی افزود: در گذشته دو سونوگراف در شهرستان حضور داشتند که یکی از آن ها طرحی بود و طرحش به پایان رسیده و دیگری نیز در مرخصی است و فعلا قادر به همکاری نیست.

عباس زمانی درباره کمبود سونوگراف خانم نیز گفت: ما در تلاش هستیم تا این مشکل را بر طرف کنیم و به احتمال خیلی زیاد از ابتدای ماه آینده دیگر مشکل سونوگراف و همچنین سونوگراف خانم در شهر طبس را نداشته باشیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس در مورد عدم انجام بعضی از سونوگرافی های مخصوص بانوان گفت: سونوگرافی که در حال حاضر در بیمارستان شهید مصطفی خمینی شهرستان طبس مستقر است، دوره مربوطه را نگذارنده و قادر به انجام این نوع سونوگرافی نیست و به طور میانگین از هر ۱۰۰ نفر مراجع، ۱ نفر برای این سونوگرافی خاص مراجعه می‌کند.

وی افزود: رایزنی‌های لازم با دانشگان علوم پزشکی انجام شده و ما هم خواستار رفع هر چه سریعتر این مشکل هستیم.

گفتنی است کمبود نیروهای متخصص و تکمیل کادر بیمارستانی یکی از مهمترین مطالبات مردم طبس از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است که امیدواریم مسؤولان امر با جدیت بیشتر پیگیر حل این مشکل در شهرستان‌ طبس و دیگر نقاط استان باشند.

خبرگزاری فارس تا به نتیجه رسیدن این مطالبه مردمی پیگیر موضوع خواهد بود. 

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 1 =