پنج موکب در خراسان جنوبی آماده پذیرایی از زائران پاکستانی است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام پرویز بخشی پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پنج موکب در خراسان جنوبی آماده پذیرایی و اسکان زائران پاکستانی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان‌کرد: زائران پاکستانی سیدالشهدا (ع) به طور معمول در مسیر برگشت از پیاده‌روی اربعین مهمان مردم خراسان‌جنوبی می‌شوند.

بخشی‌پور افزود: دو موکب در نهبندان، یک موکب در بیرجند، یک موکب در شهرستان قاین و یک موکب نیز در ورودی شهر خضری آماده پذیرایی از زائران پاکستانی اباعبدالله (ع) است.

وی با تأکید بر اینکه آمادگی ما برای دهه آخر ماه صفر است، گفت: پیش بینی ما بر این است که در سال جاری میزبان زائران پاکستانی بیشتری نسبت به سال‌های گذشته باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان‌کرد: در سال جاری علاوه بر مرز میرجاوه از مرز دیگری نیز زوّار وارد ایران می‌شوند و از این جهت زائر بیشتری مهمان کشور ما خواهند شد.

بخشی پور در زمینه محل تأمین نذورات برای پذیرایی از زائران پاکستانی گفت: نذر خاصی در این حوزه وجود ندارد و از محل کمک مؤمنین و علاقمندان به سید الشهدا (ع) هزینه‌های پذیرایی از زائران تأمین می‌شود.

وی یادآور شد: تاکنون دستگاه و نهاد خاصی برای کمک به ما در پذیرایی از زائران اعلام آمادگی نکرده و باید منتظر روزهای آتی باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: ما خدمت و کمک به زائران سیدالشهدا (ع) از هر کشور و قوم و زبانی را وظیفه خود می‌دانیم و اصولاً یکی از اهداف پیاده روی اربعین همین افزایش محبت، دوستی و برادری است.

گفتنی است این موکب ها در مسجد حضرت ابوالفضل و امامزاده سیدعلی نهبندان، امامزادگان باقریه بیرجند، امامزاده زید قاین و همچنین موکب امام رضا (ع) در شهر خضری دشت بیاض برپا می‌شوند.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهارده =