حضور میلیونی مردم در اربعین خط و نشانی تازه برای دشمنان است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، آیت الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بیرجند که در مسجد جامع‌المهدی (عج) برگزار شد اظهار داشت: امیدواریم در جهاد تبیین مسؤولان و مردم با احساس وظیفه هر چه بیشتر در مقابل تحریف‌ها، پیروزی اسلام مقابل کفر را رقم بزنند.

وی بیان کرد: این تجمع بزرگ عاشقان حسین(ع) برای بدخواهان و جلوه های استکبار و مخالفان اسلام خط و نشان کشیده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مرز دیانت، دوستی و دشمنی است، افزود: حقیقت دین اسلام، جاذبه و دافعه است و افرادی که مثل پروانه جذب حسین(ع) می‌شوند، دشمن ستمگران هستند.

 عبادی بیان کرد: امروز بعد از ۱۴۰۰ سال یک مسئله حساس بین المللی در ارزش خواهی و آزادی خواهی و عدالت خواهی پیام حسین(ع) را به همه جهان می رسانند و پایه گذار این حرکت بزرگ جابر بن عبدالله انصاری بود.

وی با بیان اینکه تقوا به انسان بصیرت می بخشد، گفت: برخی از افراد به نیابت انگلیس و فرانسه بار آمریکا را می کشند و به خاطر بی تقوایی و بی بصیرتی با مسلمانان می جنگند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه دل خانه خدا است و هر کسی را راه ندهید، ادامه داد: از پیامبر گرامی اسلام(ص) نقل شده است که هر کس قومی را دوست داشته باشد با آنان محشور می شود و هر کس عمل قومی را دوست بدارد در کار آنان شریک است.

عبادی بیان کرد: ظالم و منحرف در دل مسلمان جا ندارد و دل هر مسلمان جای اولیا الله و امام حسین(ع) است و در عمل یا سخن بدی که کسی انجام می دهد شریک نشوید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به گناه قلب و گناه فعل گفت: یک روزی در پیش است که همه چیز خاصیت خود را از دست می دهد به جز قلب سلیم و مطیع حق که به درد انسان خواهد خورد، قلبی که جاذبه ظلم و نفاق نیست.

وی ادامه داد: روزی خواهد آمد که جز تقوا هیچ چیز به درد انسان نمی خورد و هر کسی حواس خود را جمع کند تا در آزمایش های آخرالزمانی شکست نخورد و معین حق و عقل باشیم.

 عبادی با تاکید بر رعایت تقوا عنوان کرد: تقوا مرزی است که انسان را بین بندگی خدا نگه می دارد و بصیرت به انسان می بخشد.

خطیب جمعه بیرجند اظهار داشت: شاخصه های عمار یاسر از مهم ترین موضوعاتی است که امروز در دنیای ما کاربرد دارد از جمله می توان به بصیرت اشاره کرد و عمار یاسر سمبل بصیرت است.

وی با اشاره به اینکه با بصیرت می توان فرق گذاشت، افزود: کسانی که با اهل بیت(ع) جنگیدند به روزه و مستحبات و نماز اعتقاد داشتند اما این ها کافی نیست و عمار یاسر این شخصیت بزرگ و خالص و با بصیرت، اهل نفاق را کاملا با تقوایی که داشت می شناخت و خودش را به مال و منال نمی فروخت.

عبادی بیان کرد: وقتی فرهنگ، حکومت و سیاست دست انسان های صالح باشد تبعات آسیب آن کمتر خواهد بود و ما در یک جامعه ترکیبی زندگی می کنیم که نیاز به بصیرت دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه ابلیس آدم نما در جهان زیاد وجود دارد، افزود: به هر دستی نباید دست داد و اینجا باید بصیرت داشته باشیم.

وی افزود: در زمان امام حسین(ع) عده‌ای به اسم اسلام علیه اسلام و تعلیمات پیامبر گرامی اسلام(ص) جنگیدند، به این دلیل که تقوا را رعایت نکردند و این موضوع مختص به زمان خاصی نیست و هنگام به وجود آمدن داعش هم این موضوع قابل مشاهده بود که سلاح دست گرفتند و علیه مسلمانان به خاطر بی بصیرتی جنگیدند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با بیان اینکه نادان ها بار آمریکا را می کشند، افزود: برخی از افراد به نیابت انگلیس و فرانسه به خاطر بی تقوایی و بی بصیرتی با مسلمانان می‌جنگند.

 عبادی خاطرنشان کرد: مردم ایران به خاطر تقوایی که دارند ۴۳ سال است که پای انقلاب اسلامی و حکومت حق ایستاده اند و امیدواریم شایسته درک حضور حضرت حجت (عج) باشیم.

انتهای پیام/۴۹۰۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 9 =