خطیب جمعه بیرجند: برخورد پشیمان کننده با منافقان و تجزیه طلبان ضروری است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت الاسلام حسین مختاری ظهر امروز (۸ مهر) در خطبه های نماز جمعه بیرجند با اشاره به ضرورت رعایت تقوای در همه ابعاد زندگی، اظهار کرد: غریزه جنسی یکی از قوی ترین غرایز انسان است که تقوای جنسی یعنی اخلاق و احکام خداوند در این حوزه را باید رعایت کنیم و از مخالفت با آن بپرهیزیم.

امام جمعه موقت بیرجند در ادامه عفاف و کنترل غریزه جنسی را برترین عبادت دانست و افزود: امام علی(ع) در کلام کوتاهی مقایسه ای میان مجاهد شهید و فرد عفیف و پاکدامن کرده و عفیف را کمتر از مجاهد شهید نمی شمرد و می فرماید: «مجاهد شهید راه خدا اجر و پاداشش بیشتر از کسی نیست که قدرت بر گناه دارد اما خویشتن داری می کند. این فرد عفیف و خویشتن دار نزدیک است که فرشته ای از فرشتگان خدا شود».

وی با اشاره به ضرورت حیا و غیرت در زندگی و مسائل جنسی، عنوان کرد: حوزه مسائل جنسی نیاز به همکاری همه جانبه خود افراد، خانواده، آموزش و پرورش، دانشگاه و نهادهای فرهنگی برای تثبیت اخلاق جنسی دارد.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه حجاب، رعایت محرم و‌ نامحرم و تشکیل خانواده موجب حفظ عفت فردی و عمومی است، گفت: با توجه به این احکام قرآن امر فرموده که به سمت بی بندوباری های جنسی نروید چون به ذلت و خاری دنیا و آخرت منجر می شود.

وی اعمال قانون را آخرین مرحله دانست و تأکید کرد: ۲۵ نهاد از ۲۷ نهاد مربوطه به این امر، فرهنگی هستند که باید کارهای لازم را قرار دهند تا کار به اقدامات سلبی نکشد.

با تسلیم نمی شود زمینه ساز ظهور شد

حجت الاسلام مختاری در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه بیرجند با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع)، عنوان کرد: غربت اهل بیت(ع) رنج آور است اما آنچه مایه امید و شادمانی است؛ این است که از نسل آنان امروز حضرت مهدی(عج) حاضر است.

امام جمعه موقت بیرجند با تأکید بر اینکه با تسلیم نمی شود زمینه ساز ظهور شد، گفت: باید با مقاومت در مقابل مستکبرین زمینه ظهور را فراهم کرد و ما عهد می بندیم که هرگز اجازه ندهیم پای صهیونیست و معاندان و استکبار به کشور امام زمان(عج) باز شود.

وی با گرامیداشت هفته ناجا و قدردانی از نیروهای مظلوم و خدوم نیروی انتظامی، گفت: امیدواریم پلیس با اقتدار، اخلاق‌ و مردم داری بیشتر همچون گذشته در خدمت گذاری به مردم تلاش کنند و از فتنه های فتنه گران ناامید نشوند و بدانند مردم در مقابل فتنه گران هرگز نیروی انتظامی خود را تنها نخواهند گذاشت.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به اینکه فوت خانم مهسا امینی مایه تاسف است اما اینکه معاندان و تجزیه طلبان به این بهانه جان ده ها نفر را بگیرند و صدها میلیارد تومان خسارت به اموال خصوصی و عمومی وارد کنند پذیرفته نیست، افزود: در فتنه ها باید تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم و در جوانب این‌ حادثه بیشتر بیاندیشیم.

امام جمعه موقت بیرجند تأکید کرد: فرهنگ ناب اسلامی، اعتماد به ولایت و مردم از نقاط قوت است و همیشه فتنه ها با حضور مردم پایان می یابند اما باید نقاط قوت را تقویت کنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن خیال می کند مردم ضدانقلاب و نظام اسلامی شدند و می خواهد موج سواری کند اما مردم هوشیار هستند، افزود: مسئولان جای دارد به پاس حضور این مردم، صادقانه و شبانه روزی به آنان خدمت کنند و حرف دل مردم را بشنوند و به مشکلات آنان رسیدگی کنند.

دشمن به ضعف ما در فضای مجازی امید بسته است

حجت الاسلام مختاری بیان کرد: مردم می دانند که مشکلات امروز نتیجه چند دهه تسلط غربگرایان و دولت سابق است و اگر چه مردم ما اعتراض و مطالبه و مشکل دارند اما هرگز به دنبال اغتشاش و آشوب نیستند و از براندازان خارجی و مزدوران داخلی و خارج نشین بیزار هستند.

وی با بیان اینکه فتنه نشان داد که نقاط ضعفی داریم که مهمترین آن فضای مجازی است، تصریح کرد: دولت قبل در این زمینه کوتاهی کرد و گویا در فضای مجازی در اختیار بیگانه راحت تر تنفس می کردند و حرف دلسوزان را نشنید اما امروز از دولت سیزدهم و همه مسئولان درخواست داریم که نسبت به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به گونه ای اقدام کنند که هم کسب و کار و هم دین و اخلاق مردم و جوانان ما آسیب نبیند.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه فضای مجازی مرکز نقاط ضعف ما است و دشمن امید بسته است تا از این طریق اهداف شوم خود را به پیش ببرد، گفت: جوانان دانشمندان فناور و مبتکر زیادی در کشور داریم که اگر به آنان میدان دهند، می توانند به کشور مصونیت بدهند بدون آنکه به زندگی و کسب و کار مردم آسیب برسد.

به گفته وی؛ یکی دیگر از نقاط ضعف ما نوجوانان و دخترانی بودند که در اغتشاشات اخیر فریب دشمن را خوردند و ما مقصر هستیم باید خانواده ها و آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی مراقب باشند و گره های ذهنی این قشر جامعه را باز کنند و ذهن آنان را نسبت به معارف اسلام ناب روشن کرده و دوست و دشمن را به آنان بشناسانند.

لزوم برخورد پشیمان کننده با منافقان و تجزیه طلبان

امام جمعه موقت بیرجند متذکر شد: برخی سلبریتی ها در این فتنه فریب خوردند و صدا وسیما و بخش های مختلف لازم است بر کسانی که در تلویزیون چهره می کنند به لحاظ داشتن فرهنگ، وطن دوستی و عرق ملی و دینی مدیریت داشته باشند تا اینگونه وطن فروشی نکنند.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه در بخش نخبگان و روشنفکران هم متاسفانه ضعف هایی داشتیم و برخی شاید ندانسته آتش بیار معرکه شدند و در زمین دشمن بازی کردند که باید در فضای آرام دور از فتنه با برگزاری مناظرات تلویزیونی و کرسی های آزاد اندیشی حقایق روشن شود که دشمن از آنان سوء استفاده نکند، در پایان افزود: اما از قوه قضاییه درخواست داریم با اراذل و اوباش، مزدوران منافق و تجزیه طلبانی که منطق و کار فرهنگی در برابر آنان جواب نمی دهد، برخورد پشیمان کننده ای داشته باشند که دوباره جرأت نکنند این غلط های خود را تکرار کنند.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =