اغتشاشات حاصل عملیات رسانه‌ای دشمن بود / دولت فکری به حال فضای آشفته مجازی کند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، اغتشاشات اخیر در کشور که در بستر فضای مجازی طرح ریزی شد خسارت هایی را به دنبال داشت که مهمترین آن اغفال نوجوانان و تهییج و به خیابان کشاندن آنان از طریق فضای مجازی بود.

مهدی کاظمی از فعالان رسانه‌ای خراسان جنوبی در این باره به خبرنگار فارس گفت: با توجه به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری عده ای بدون توجه و تحقیق و تفحص و پیش از آنکه نتیجه یک حادثه مشخص شود، شروع به اعتراض و اغتشاش کردند که مهمترین خلأ موثر در این رویداد تلخ، بحث سواد رسانه بود.

وی با اشاره اینکه اصل اغتشاشات در رسانه اتفاق افتاد، افزود: از نگاه رسانه‌ای افرادی که وارد این اغتشاشات شدند مواردی را باور کردند که کاملا با واقعیت مغایر بود و بدون توجه به اهداف دشمن فریب خوردند و وارد این میدان خطرساز شدند.

کاظمی، فوت خانم امینی را بهانه ای برای نشانه گرفتن اصل نظام توسط دشمن عنوان کرد و بیان داشت: اینکه بعضی از سلبریتی‌ها و افراد مشهور در صفحات خود دست به تبلیغات سوءزدند و به عنوان الگو مطالبی را در پیج‌های خود منتشر کردند که با وقعیت خیلی فاصله داشت بهانه ای برای نشانه گرفتن اصل نظام بود و مردم هم از طریق این افراد فریب خوردند.

وی در ادامه با بیان اینکه اصل اغتشاشات در رسانه رقم خورد و جنگ امروز جنگ رسانه‌ها است گفت: نکته مهم دیگر روایت‌گر اول نبودن رسانه‌های داخلی و انقلابی بود که همین امر باعث شد تا روایت دست دشمن بیفتد و دشمن و رسانه‌های معاند از این وضعیت نهایت سوءاستفاده را ببرند و اهداف خود را در بستر رسانه به خوبی دنبال کنند که موفق هم بودند و ما از دشمن عقب ماندیم.

کاظمی به رهایی فضای مجازی اشاره کرد و گفت: و اگر پیش از این طرح صیانت در مجلس رای می‌آورد، و فضای مجازی مدیریت می‌شد وضعیت متفاوتی داشتیم و آسیب‌ها قطعا کمتر بود.

این فعال رسانه‌ای تبیین موضوع و اتفاقات پیش آمده و برخورد قاطع با اغتشاشگران را خواسته مهم مردم عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری هم در فرمایشاتشان بیان کردند که قوه قضائیه روشنگری و پیگیری کند و عاملان این وضع محاکمه شوند و قطع به یقین این روشنگری و برخورد قاطع با اغتشاشگرانی که بدون سند و پشتوانه صدمات و خسارات زیادی به مردم و اموال عمومی وارد کردند بسیار موثر و بهترین راهکار خواهد بود.

کاظمی وقایع اخیر را از پیش تعیین شده و برنامه ریزی شده خواند و گفت: دشمن ظرفیت سنجی کرده بود و با علم به اینکه این زمینه در ایران وجود دارد وقایع اخیر را رقم زد و عده‌ای هم فریب خوردند و بر اثر رهایی فضای مجازی وارد زمین دشمن شدند و با دشمن هم‌صدا شدند و وضع موجود را پیش آوردند.

کاظمی دشمن شناس بودن را مهمترین مولفه برای رویارویی با چنین وقایعی دانست و گفت: بدون شک هر جا که مردم پشت سر ولی فقیه حرکت کردند و وارد میدان شدند ما موفق بودیم و به همگان توصیه می‌کنم دشمن شناس و پشتیبان ولایت فقیه باشند.

وی در پایان با تاکید بر لزوم مدیریت فضای مجازی گفت: به عنوان یک خبرنگار افزایش سواد رسانه‌ای و مدیریت فضای مجازی و جلوگیری از رها بودن پلتفرم‌های خارجی مورد استفاده مردم را بسیار مهم می‌بینم و از جوانان و نوجوانان می‌خواهم که فریب تبلیغات رسانه‌ای دشمنان نظام و انقلاب را نخورند و با دشمن هم‌صدا نشوند چرا که این هم‌صدایی چیزی غیر از زیان جانی و مالی و تحمیل خسارت به کشور و مردم را به دنبال ندارد.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 15 =