سلبریتی‌های اغتشاش متوجه شدند که فالورهای میلیونی آن‌ها در واقعیت چند ده نفر بیشتر نیستند

محمد نوفرستی کارشناس مسائل سیاسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند، با اشاره به آشوب ها و حوادث اخیر و همچنین بیانات روشنگرانه مقام معظم رهبری، اظهار کرد: اولین سوال برای فهم و شناخت بهتر ماهیت این حوادث این است که آیا این اتفاقات یک واکنش اجتماعی به مرگ مهسا امینی بود یا برنامه‌ای از قبل طراحی شده که با مرگ مهسا امینی پیاده سازی شد؟

وی افزود: ایجاد حوادث مشابه در یک بازه زمانی کوتاه در بیش از ۱۰۰ نقطه در کشور، پوشش خبری کامل این حوادث توسط رسانه‌های معاند همچنین تولید محتوا بسیار گسترده نشان از طراحی و سازماندهی اغتشاشات توسط دشمنان نظام در فتنه اخیر است که مقام معظم رهبری نیز به این موضوع اشاره فرمودند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه مهمترین ویژگی اتفاقات اخیر بروز سریع سطح گسترده‌ای از اقدامات خشن و سازماندهی شده معاندین نظام بود، گفت: هرچند این اقدامات خشن صحنه‌های متاثر کننده‌ای را پیش روی مخاطب قرار داد، اما به خوبی نشان داد این حرکت فاقد پشتیبانی مردمی است چرا که مردم هر چقدر نسبت به یک نظام و یا تصمیمات حاکمیتی اعتراض داشته باشند، حریم امنیت را خط قرمز خود می‌دانند.

نوفرستی افزود: تخریب و آتش زدن اموال عمومی و حمله به ماموران قانون سبب شد تا در اتفاقات اخیر بر خلاف گذشته؛ هیچگاه معترضین و اغتشاش گران در کنار هم قرار نگیرند در حالی که در سال‌های قبل تاخیر در بروز اغتشاشات سبب می‌شد برخی از معترضین هم در صحنه حضور داشته باشند.

وی ابراز کرد: اشتباه بزرگ و راهبردی دشمنان نظام که ناشی از شناخت ناقص آنها از مردم نجیب ایران اسلامی است، سبب شد این تدارکات گسترده علیه نظام به یک حرکت عقیم تبدیل شود.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: دشمن تصور می کرد که مرگ دختری از اقلیت مذهبی و قومی در ایران سبب باز شدن شکاف‌های قومیتی، جنسیتی و مذهبی به‌طور همزمان خواهد شد و این بستر به حجم گسترده‌ای از حضور مردم در کف خیابان تبدیل خواهد شد اما بصیرت و تجربه مردم ایران نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرد.

نوفرستی با اشاره به اینکه ویژگی مهم دیگر این دور اغتشاشات؛ نقش متفاوت و کم اثر برخی سلبریتی‌های متوهم در هفته‌های اخیر است، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ عمده هنرمندان و ورزشکاران کشور انسان‌های سالمی هستند، اما عده معدودی که در این ایام مواضع غیرمردمی اتخاذ کردند امروز متوجه شده‌اند که دنبال کنندگان میلیونی فضای مجازی آنها در واقعیت چند ده نفر بیشتر نیستند.

وی تصریح کرد: اگر در فتنه‌های گذشته برخی رجل سیاسی فاسد نقش ایفا می‌کردند و راه به جایی نبردند، در فتنه اخیر دشمنان به دنبال جایگزین سازی رجل سیاسی با سلبریتی‌ها بود و تصور می‌کرد با این کار می‌تواند به همگانی کردن این حرکت کمک کرده و هزینه‌های برخورد نظام با این حرکت را افزایش دهد.

انتهای پیام/۳۶۳۵/س


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =