روز ملّی استکبارستیزی| کارشناس سیاسی: اقدام جوانان در ۱۳ آبان ۵۸ سیلی محکمی به دشمن بود

مهدی چاپاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: بزرگ‌ترین شاخصه و معرف استکبار جهانی در یک قرن اخیر، آمریکای جنایتکار بوده است.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی تمامی معادلات جهانی را بر هم زد، افزود: اکثر کشورها فکر می‌کردند مردم ایران فقط با نظام شاهنشاهی مشکل دارند و توجه چندانی به امور بین‌المللی نخواهند داشت.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین متحد شاه، با همه توان تلاش کرد تا نظام شاهنشاهی پایدار بماند اما نتوانست و در جریان انقلاب اولین سیلی را آمریکا از انقلابیون دریافت کرد.

چاپاری بیان کرد: هیأت‌حاکمه آمریکا در ادامه بازی سیاسی خود به فکر چاره شدند و تصمیم گرفتند تا به ظاهر با دولت انقلابی ایران تعامل کنند و در کنار آن در پی فرصتی برای براندازی باشند که در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا دومین سیلی را این‌بار از جوانان و نوجوانان ایرانی دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه اهمیت این واقعه به قدری بود که امام راحل از آن به عنوان انقلاب دوم یاد کرد، گفت: در واقعه ۱۳ آبان همه کشورها متوجه شدند که انقلاب ایران نه‌تنها نظام مستبد شاهنشاهی را برنمی‌تابد بلکه دخالت استکبار و قدرت‌های جهانی در امور داخلی خود را نیز تحمل نخواهد کرد.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها سیلی‌های پی‌درپی را از ملت همیشه بیدار ایران دریافت کرده‌اند که آثار آن هنوز بر چهره کریه آن‌ها هویدا است.

چاپاری عنوان کرد: ۱۳ آبان ۱۳۵۸ توسط جوانان و نوجوانان آن موقع به وقوع پیوست و به اعتقاد من جوانان و نوجوانان آن دهه به‌خوبی دین خود را به انقلاب و کشور ادا کردند.

وی ادامه داد: یکی از آرزوهای دشمن این بوده که با گذشت زمان و پا به سن گذاشتن یا فوت انقلابیون که نقش اصلی در پیروزی انقلاب داشته‌اند، کم‌کم از تب‌وتاب انقلاب کاسته شود و مسؤولین یا آحاد ملت ایران با معیارهای انقلابی‌گری فاصله گرفته و تن به خواسته‌های آن‌ها بدهند.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: اما با مرور حرکت کشور در سال‌های اخیر به‌خوبی متوجه می‌شویم که در مسیر انقلاب، گرچه در پاره‌ای از مواقع لغزش‌های سطحی داشته اما همچنان بر مدار ابتدایی خود در حرکت بوده و ذره‌ای از معیارهای خود کوتاه نیامده است.

چاپاری تصریح کرد: نسل امروز و جوانان ایرانی نیز پا جای پای اسلاف خود گذاشته و در همان مسیر حرکت می‌کنند و اگر آن زمان دانشجویان سفارت آمریکا را تسخیر کردند جوانان امروز نیز آمریکا و پیروان داعشی آنان را در سوریه زمین‌گیر کرده و به ورطه نابودی کشاندند.

وی بیان کرد: اگر آن زمان جوانان ایرانی جاسوسان آمریکایی را در سفارت شیطان به گروگان گرفتند در زمان حال نیز رزمندگان ایرانی در خلیج فارس نظامیان آمریکایی را تسلیم توان و اقتدار خود نموده‌اند.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: امروز انقلاب اسلامی یکی از مقاطع حساس خود را سپری می کند چرا که دشمن با تمام توان به جنگ اعتقادات و باورهای مهم مردم آمده و دین آنان را هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: در اتفاقات اخیر شاهد بودیم که آحاد مردم از همان روزهای نخستین با جداسازی صف خود از اغتشاشگران و آشوبگران بار دیگر وفاداری خود را به نظام مقدس اسلامی به منصه ظهور گذاشتند و این پیام را به دشمنان قسم خورده اعلام داشتند که اجازه دخالت بیگانگان در امور کشور را نخواهند داد و راه برون رفت از مشکلات را در وحدت، همدلی و همراهی با مسئولان دلسوز نظام می دانند.

چاپاری تاکید کرد: انقلاب اسلامی نتیجه فداکاری، ایمان و پایمردی دلیرمردان و شیر زنانی است که با نثار خون پاک خویش بذر آن را آبیاری کرده و امروز به درختی تنومند و بالنده تبدیل شده است.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 2 =