روز ملّی استکبارستیزی| کارشناس فرهنگی: ۱۳ آبان هیمنه آمریکایی را شکست

هاشم صلاحی، کارشناس فرهنگی خراسان جنوبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: اتفاقات مهمی که در ۱۳ آبان می‌افتد باعث می‌شود که امام خمینی(ره) از این واقعه به‌عنوان انقلاب دوم یاد کنند.

وی با اشاره به عدم توجه لازم به اسناد لانه جاسوسی، گفت: پس از مدت‌ها اسناد منتشر و کتاب نیز شد و حتی مقام معظم رهبری فرمودند که باید این واقعه در کتاب‌ها آورده شود.

کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه مبارزه با استکبار که سرآمد آن امریکا است ابعاد مختلفی دارد که از ۱۳ آبان ۵۸ شکل جدی‌تری به خود گرفت، گفت: ۱۳ آبان به دلیل اینکه سرآغاز حرکت جدید انقلابیون ایران در مبارزه با استکبار است و فتح لانه جاسوسی آمریکا اهمیت فوق‌العاده‌ای در تاریخ ایران دارد.

صلاحی ادامه داد: از این تاریخ است که چهره آمریکا و استکبار برای مردم روشن می‌شود و استکبار و آمریکا نیز وارد مقابله جدی با جمهوری اسلامی ایران می‌شوند و به بهانه فتح لانه جاسوسی، حادثه طبس را ایجاد و بعدها تحریم‌های جدی را می‌بینیم.

وی خاطرنشان کرد: پس از مقاومت و ایستادگی مردم، آمریکا می‌بیند که با تحریم و روش نظامی نمی‌تواند با انقلابیون ایران مقابله کند و برای آزادی گروگان‌های خود وارد مذاکره می‌شود.

کارشناس مسائل فرهنگی تصریح کرد: ۱۳ آبان عملاً هیمنه آمریکایی‌ها را شکست و قدرت انقلاب را نشان داد.

صلاحی خاطرنشان کرد: اگر اسناد لانه جاسوسی بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد و جزئی‌تر منتشر شود مردم با ابعاد مهم این عملیات بیشتر آشنا می‌شوند.

وی یادآور شد: شاید برخی از افرادی که در تسخیر لانه جاسوسی حضور داشتند طرفدار آمریکا شده باشند اما در آن مقطع انقلاب دوم را رقم زدند و حرکت انقلاب را سرعت بخشیدند.

کارشناس مسائل فرهنگی با اشاره به اینکه مقابله با دشمن در نوع نگاه به دشمن و ایدئولوژی افراد به دنیای سیاست معنی می‌شود، گفت: وقتی فرد به سمت انسان‌محوری و سودمحوری حرکت کرد و خدا فراموش شد مسائل اومانیسم مطرح می‎شود.

صلاحی ادامه داد: حقیقت جامعه لیبرال دموکراسی همین است و اومانیسم بوده و در آن منافع انسان مهم‌ترین مسئله می‌شود و می‌گویند که برای ساخت منافع باید با دشمنان سازش کنید.

کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه با وجود بنی‌صدر پیروزی نداشتیم اما زمانی که کار در دست نیروهای انقلاب بوده موفقیت‌ها رقم خورده است، افزود: همیشه روحیه سازش‌کاری ما را به عقب می‌راند و سکوت و سازش به دشمن جسارت می‌دهد.

صلاحی عنوان کرد: ایستادگی و سازش هر دو هزینه دارند منتهی هزینه سازش رو طرف سازش‌کننده می‌دهد اما در موضوع ایستادگی هزینه بر دوش طرف مستکبر است.

وی تصریح کرد: بارها گفته ایم که هر کجا مسئولان سخن رهبر معظم انقلاب را گوش کردند در آن زمینه همچون زمینه های دفاعی و نظامی پیشرفت کردیم اما در حوزه فرهنگی کم کار کردیم و حداقل بیست سال از بیانات رهبر انقلاب در این خصوص عقب مانده ایم.

وی اضافه کرد: حفظ روحیه و مقاومت تنها راه‌حل مقابله با دشمن است.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 1 =