سفیر قرقیزستان به خراسان جنوبی سفر می‌کند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، «جواد اشرفی»، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اعلام این خبر به رسانه‌ها اعلام کرد: برای این که این سفر خروجی مناسبی برای استان داشته باشد، دستگاه های اجرایی پیشنهاد های خود را برای این منظور ارائه کرده اند که در چند سر فصل باید عملی شوند.

وی با بیان این که سفر سفیر قرقیزستان به بیرجند باید دارای خروجی کاربردی باشد، تصریح کرد: انجام این مهم جز با برنامه ریزی مناسب امکانپذیر نیست.

به گفته وی؛ صنایع دستی و میراث فرهنگی،کشاورزی، امور اقتصادی و تجارت، دانشگاه‌ها، صنایع و معادن از مهمترین ظرفیت‌های خراسان جنوبی است که باید برای افزایش همکاری با کشور قرقیزستان مورد توجه قرار گیرند.

معاون اقتصادی استاندار با بیان این که درصدد هستیم در این سفر تفاهم نامه ای برای تبادلات تجاری منعقد شود، ادامه داد: بازدید از منطقه ویژه اقتصادی، نشست با فعالان اقتصادی ، بازدید از برخی واحدهای تولیدی، حضور در جمع رؤسای دانشگاه های استان و دیدار با استاندار از جمله برنامه های پیش بینی شده برای این سفر است.

اشرفی گفت: تهیه طرح توجیهی خواهر خواندگی یکی از شهرهای استان با یکی از شهرهای قرقیزستان از دیگر برنامه های مورد نظر است.

وی افزود : یکی از آسیب های بزرگ در تجارت با افغانستان این است که برای ایجاد بازار در این کشور اقدام نکرده ایم که باید اقدام لازم در این خصوص صورت گیرد.

معاون اقتصادی استاندار اظهار داشت: یکی از دغدغه های استان، عدم ماندگاری و دوام مدت حضور مسئولان نمایندگی وزارت خارجه در استان و رفتن آنها کمتر از دو سال است.

اشرفی تصریح کرد: باید مسئولان نمایندگی وزارت امور خارجه حداقل ۲ سال کامل در استان مستقر شوند ولی متأسفانه فعالیت خدمتی همه آنها از یک سال فراتر نمی‌رود.

پایان پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دوازده =