وزیر راه و شهرسازی: دو خطه کردن راه‌آهن شرق کشور از اولویت‌ها است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی طی سفر خود به شهرستان طبس خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دو خطه کردن راه‌ آهن شرق کشور که از خواسته‌های بحق مردم است به سرعت در اولویت کاری وزارت قرار می‌گیرد.

وی با بیان این‌که تقسیم‌بندی ساختار ریلی کشور با تقسیم‌بندی استانی متفاوت است، افزود: نمایندگی شبکه راه‌ آهن شرق کشور در شهرستان طبس خراسان جنوبی فعالیت و خدمت‌رسانی دارد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: شبکه راه آهن شرق کشور بصورت تک خط و  بیشتر در حوزه حمل بار فعالیت دارد و نسبت به جابجایی بخش مسافربری این منطقه با محدودیت‌هایی مواجه است.

بذرپاش یادآور شد: با کمک منابع عمومی در اختیار وزارت راه و شهرسازی و مساعدت مجموعه‌های استفاده کننده اصلی شبکه ریلی شرق کشور دو خطه کردن این شریان ارتباطی در دستور کار اصلی دو سه ماه آتی وزارتخانه قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از معادن مهم و بزرگ کشور در منطقه مرکزی ایران قرار دارد که تقاضای بهره‌برداری از خط ریلی دارند، ولی بدلیل محدودیت‌های موجود و تک خطی بودن‌ راه آهن شرق نمی‌توان پاسخگوی مطالبات آنان بود.

وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با افزایش  واگن‌های مسافربری مسیر یزد طبس مشهد نیز گفت: برنامه‌ریزی می‌شود تا سهم بیشتری از بخش مسافربری این قطارهای مسافربری به خراسان‌جنوبی بویژه طبس اختصاص یابد.

بذرپاش متذکر شد: دو خطه شدن راه آهن شرق کشور اتفاق بزرگی است و می‌تواند تسریع و گشایشی در حمل بار و مسافر از منطقه سرخس تا مرکز ایران را داشته باشد و زمینه توسعه‌ای و ارتقای صنعتی این منطقه را فراهم سازد.

پایان پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هجده =