خزعلی: بانوان روستایی عهد‌ه‌دار اصلی مشاغل خرد خانگی هستند/ ظرفیت خوب تعاونی‌های صنایع دستی برای صادرات

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، انسیه خزعلی با تأکید بر این مطلب در جریان بازدید از تعاونی “نگار افشان ماه بانو” در روستای ماه بانوی شهرستان درمیان، با ابراز خوشحالی از حضور پررنگ زنان در پیشرفت این تعاونی خاطرنشان کرد: زنان نقش محوری در شکل گیری و بقای خانواده دارند و اگر این نقش با تولید و اشتغال عجین شود نقطه قوت اقتصادهای خرد کشور خواهد بود.

وی با ابراز خرسندی از راه‌اندازی تعاونی‌های خانوادگی تصریح کرد: تعاونی‌های صنایع دستی نه تنها ظرفیت تولید برای رفع نیازمندی‌های داخلی را دارند، ظرفیت خوبی برای صادرات نیز می باشند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده متذکر شد: هرجا صنایع دستی منطقه احیا شده ضروری است همت جدی برای راه‌اندازی مناطق گردشگری و بومگردی شکل بگیرد.

خزعلی ادامه داد: ورود گردشگر به هر منطقه بومی زمینه انتقال فرهنگ و صنایع دستی به خارج از کشور و ارزآوری به داخل را رقم می زند.

کلندرزهی مسئول تعاونی “نگار افشان ماه بانو” نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه تعاونی از سال ۹۶ با هدف اشتغال خانوادگی به ویژه برای بانوان شکل گرفته، گفت: عمده تولیدات تعاونی خانوادگی ما گلدوزی، گلیم‌ بافی، سوزن دوزی و آیینه دوزی است وبا گذشت  ۵سال و اشتغال ۲۵ نفر به صورت مستقیم و ۳۰ نفر به شکل غیرمستقیم، خوشبختانه امروز به سطحی از اعتماد در میان مخاطبان رسیده ایم که مسئولیت سنتی‌دوزی ویژندهای ایرانی به ما سپرده می‌شود.

این کارآفرین موفق با تأکید براینکه تشکیل و حفظ مشاغل خانگی علاوه بر تأمین نیاز مالی خانواده ها می تواند در حفظ بنیان خانواده مؤثر باشد، اظهار داشت: مشاغل خانگی به جهت داشتن نفع و ضرر جمعی، همه اعضا را برای پیشرفت تشویق می کند، این فرصت را هم در اختیار بانوان قرار می دهد که در کنار فرزندآوری به اشتغال پاره وقت براساس هنرسنتی مشغول باشند.

پایان پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =