نماینده مجلس: تحریم کردن سپاه ناشی از انفعالی بودن سیاست‌های اروپاست

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حسین خسروی اسفزار نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضوعً قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی توسط اروپایی ها از ابعاد مختلف قابل بررسی است.

وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک نهاد رسمی متعلق به نظام و از بطن مردم است که از همان روز اول تاسیس تا همین الان، در عرصه های متنوع و متعدد جزئی و کلی و مهم و بحرانی در کنار مردم بوده است. 

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حضور سپاه پاسداران از جنگ ۸ ساله تا مهار منافقین، خنثی کردن کودتاها و فتنه ها مثل ۷۸ و ۸۸ و … تا موضوع کرونا و کمک در تامین واکسن، برای مردم محرز بوده و هست.

خسروی اسفزار یادآور شد: یکی از دلایل تحریم کردن سپاه از سوی پارلمان اروپا می تواند در اثر ناامیدی دشمن از آثار حداکثری و صددرصدی تحریم ها باشد

وی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر؛ دشمن به اغتشاشات اخیر که چندماهی طول کشید نیز دل بسته بود و بعد از اینکه در این قضیه هم شکست خورد، به این کار دست زد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر قواعد عمومی روابط بین الملل، اینکه یک نهاد رسمی و قانونی متعلق به نظام را تروریستی اعلام کنند، یک کار خلاف، غیر عاقلانه و منصفانه است و اگر هم این موضوع پذیرفته باشد، این موضوع در مورد خودشان هم پذیرفته است.

خسروی اسفزار ادامه داد: همچنین ممکن است این اقدام در پی اعدام علیرضا اکبری جاسوس انگلیسی ها بوده باشد که امیدواریم وزارت اطلاعات تا جایی که امکان دارد، مسائل پشت پرده این جاسوسی را به اطلاع مردم برساند تا به عمق جاسوسی انگلیسی ها پی برده شود.

وی عنوان کرد: نخست وزیر انگلیس و آمریکا و دیگرانی، اعدام این جاسوس را محکوم کردند که این موضوع نشان می دهد که او یک جاسوس همه جانبه بوده که اکنون اعدام او همه را عصبانی کرده است. آنها این اقدام را انجام دادند تا اذهان را از دستگیری و اعدام این جاسوس و همچنین وعده نفوذناپذیری سازمان جاسوسی انگلیس و عدم شناسایی ماموران، پرت کرده و یک نوع ردگمی باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: این اقدام در حالی است که خود دولت های اروپایی در کنار آمریکا و اسرائیل، حامی تروریست و تروریست پرور هستند و خانم هیلاری کلینتون نیز این موضوع را به صورت رسمی در مناظرات زمان ترامپ و بایدن، به عنوان اهرمی علیه بایدن اعلام کرد که داعش را شما درست کردید.

خسروی اسفزار تاکید کرد: این دولت ها؛ خودشان تروریست هایی مثل منافقین و داعش را پیدا و حمایت کرده و پرورش داده اند و از آنها در عرصه های مختلف علیه نظام حمایت کردند و الان هم محل امنی برای آنها هستند. اما اکنون سپاه پاسداران را که عامل نجات مردم و در کنار آنها بوده است را تروریست می نامند که از مطالب خنده دار قرن اخیر ماست.

وی یادآور شد: این اقدام به هر دلیلی که انجام شده باشد، قطعا جمهوری اسلامی و مجلس شورای اسلامی اقدام متقابل را انجام خواهد داد که ریاست مجلس نیز بر این موضوع تاکید کرد و در این خصوص طرح و پیشنهاداتی هم وجود دارد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان با اشاره به اینکه قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی یک سیاست انفعالی است، اظهارکرد: قطعا سپاه بزرگ تر از این حرف ها است که تحت تاثیر چنین اخبار و یا حتی اقدام عملی مثل ترور شهید سلیمانی توسط تروریست های اروپایی و آمریکایی قرار بگیرد. 

خسروی اسفزار افزود: در کنار اقدامات دیپلماتیکی که مجلس و وزارت امور خارجه انجام خواهند داد، سپاه پاسداران هم در انجام ماموریت های خود در دفاع از انقلاب و آرمان های آن مصمصم تر از قبل خواهد بود و کوچکترین سستی به وجود نخواهد آمد.

پایان‌پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 8 =