ابلاغ منابع اعتباری جبران خسارت های ناشی از زلزله در خراسان جنوبی از سوی دولت

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، علیرضا عباس زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران از اختصاص سه هزار و ۳۶۲ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت های ناشی از زلزله های بشرویه و طبس خبر داد و اظهارداشت: با پیگیری استاندار و بر اساس درخواست ستاد مدیریت بحران استان، هیئت دولت،  پرداخت اعتبار لازم برای جبران خسارت های ناشی از زلزله های ۲۲ آذر ماه و سوم دی ماه امسال شهرستان های بشرویه و طبس را تصویب و ابلاغ کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس این تصویب نامه، دولت هزار و ۵۰ میلیارد ریال برای جبران خسارت های وارده به اماکن مسکونی شهری و روستایی و نیز تأسیسات زیربنایی دولتی و عمومی و زیرساخت‌های بخش کشاورزی اختصاص داد.

معاون استاندار خراسان جنوبی از اختصاص  ۸۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض برای احداث هر واحد مسکونی شهری و روستایی نیز گفت و ادامه داد: کمک بلاعوض تعیین شده جهت انجام تعمیرات واحد های مسکونی و تجاری شهری و روستایی خسارت دیده از زلزله به ازای هر واحد ۲۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

وی تأکید کرد: برای تأمین لوازم معیشتی شامل لوازم خانگی و سرمایه ای، به ازای هر واحد مسکونی شهری و روستایی خسارت دیده  مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال پرداخت خواهد شد.

به گفته وی برای بازسازی تأسیسات دولتی و عمومی و نیز زیر ساخت‌های بخش کشاورزی خسارت دیده در زلزله ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

معاون استاندار خراسان جنوبی همچنین از تعیین مبلغ ۲ هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی گفت و اظهار داشت: تسهیلات تعیین شده برای احداث هر واحد در مناطق شهری تا سقف ۳ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال با سود و کارمزد ۶ درصد تعیین شده است.

عباس زاده تصریح کرد: سقف تسهیلات تعیین شده برای هر واحد مسکونی در مناطق روستایی سه هزار میلیون ریال با سود و کارمزد ۵ درصد است.

وی با بیان اینکه تسهیلات تعیین شده برای تعمیرات واحدهای شهری و روستایی به ازای هر واحد تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال است، متذکر شد: سقف تسهیلات تعیین شده برای تأمین لوازم معیشتی (لوازم خانگی و سرمایه ای) به ازای هر واحد ۳۰۰ میلیون ریال می باشد.

به گفته وی برای بازسازی واحدهای دامی خسارت‌ دیده نیز به ازای هر واحد تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت خواهد شد.

پایان پیام/۳۶۳۵/ف


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پانزده =