محکومیت ۳۳۳ میلیارد تومانی برای متخلفان تعزیراتی خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حسین حسن پور، مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی امروز به رسانه ها اعلام کرد: سال گذشته متخلفان پرونده های تعزیرات حکومتی استان به پرداخت بیش از ۳۳۳ میلیارد و ۸۷۸ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شدند.

وی گفت: این مقدار محکومیت مربوط به پرونده‌های بخش‌های کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و بهداشت، دارو و درمان است.

وی افزود: تا ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ در بخش کالا و خدمات ۳ هزار و ۵۷۹ پرونده به شعب تعزیرات استان وارد و از این تعداد ۳ هزار و ۵۷۲ پرونده مختومه شد.

وی میزان محکومیت پرونده‌ها در بخش کالا و خدمات را بیش از ۴۷ میلیارد و ۳۷۸ میلیون تومان اعلام کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در بخش قاچاق کالا و ارز ۵ هزار و ۹۷۹ پرونده وارد و از این تعداد ۵ هزار و ۹۶۳ پرونده مختومه شد، افزود: در این بخش نیز ۹۹.۷ درصد پرونده‌های وارده به شعب مختومه شد.

حسن پور میزان محکومیت متهمان در این بخش را بیش از ۲۸۵ میلیارد و ۵۶۳ میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: همچنین در این مدت در بخش بهداشت، دارو و درمان ۵۷۴ پرونده وارد که ۵۷۳ پرونده مختومه شده که محکومان به پرداخت بیش از ۹۳۷ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده اند.

به گفته وی بیشترین تخلفات در پرونده‌های بخش کالا و خدمات مربوط به درج نکردن قیمت، گران فروشی و ارائه نکردن فاکتور، در بخش قاچاق کالا و ارز  نیزمربوط به حمل کالا‌های با موضوع قاچاق، ورود و خروج کالا از مسیر‌های غیرمجاز بدون انجام تشریفات گمرکی و نگهداری و عرضه کالای قاچاق توسط واحد صنفی است.

همچنین در بخش بهداشت، دارو ودرمان بیشترین پرونده‌ها مربوط به رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، رعایت نکردن بهداشت محیط و عرضه کالای تاریخ گذشته در واحد‌های صنفی است.

پایان پیام/۳۶۳۵/ف


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =