فرماندار قاینات: لحظات به یاد ماندنی برای گردشگران ثبت خواهیم کرد

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از قاینات، محمد محمدی، فرماندار شهرستان قاینات امروز در جمع خبرنگاران با تشریح اقدامات و تمهیدات پیش بینی شده برای ارائه به مسافران نوروزی اظهارداشت: با اقداماتی که در شهرستان صورت گرفته، مسافران و گردشگران لحظات به یادماندنی و خاطرات ماندگاری از سفر به قاینات خواهند داشت.

وی گفت: شهرستان قاینات پایتخت زرشک و زعفران جهان، مهد علم و اندیشه و هنر و مرکز پرورش و رشد شخصیت های علمی و مذهبی است.

وی با بیان اینکه این شهرستان ۳۰۴ شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده، افزود: پنج شهید انقلاب در ۲۲ آذر سال ۵۷ به شهادت رسیدند و به همین دلیل روز ۲۲ آذر، رو«شهرستان قاینات» نامگذاری شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان قاینات تصریح کرد: شهرستان قاینات زادگاه سرداران شهید محمود کاوه، شهید ناصری، شهیدان خلبان رامین فر و غفوری و شهید امین زاده است و قاینات ۲۶ سال میزبان خواجه نصیرالدین طوسی بوده و خواجه نصیر کتاب اخلاق ناصری را در قاینات نوشته است.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان قاینات با بیان اینکه اولین اثر ثبت شده در  خراسان جنوبی، مسجد جامع شهر قاین است، افزود : آرامگاه بوذرجمهر قاینی، قلعه کوه قاین و ۴ موزه مردم شناسی، آرامگاه ابوالمفاخر، قلعه و مسجد آرین شهر، مسجد جامع و آب انبار خضری دشت بیاض، موزه مردم شناسی و مسجد روستای گریمنج و درختان کهنسال دشت بیاض، چشمه اکبری، بادامک، پیر مردان شاه از دیگر آثار تاریخی شهرستان قاینات است.

محمدی افزود: به دستور استاندار برای ارائه خدمات بهتر به مسافران و گردشگران در نوروز ۱۴۰۲ سه جلسه برگزار شده و ۱۲ کمیته ذیل همین جلسات فعالیت های خود را آغاز کرده اند.

استقرار ۵ ایستگاه خدمات سفر نوروزی

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر قانیات ادامه داد: ۵ ایستگاه خدمات سفر نوروزی در ۵ نقطه شهری قاین، خضری دشت بیاض، آرین شهر، نیمبلوک و اسفدن آماده استقبال از مسافران است همچنین ۵ بازارچه صنایع دستی و سوغات محلی و سیاه چادر عشایری و خدمات امدادی با ۵۶ غرفه ایجاد شد.

محمدی با بیان اینکه پایگاه های امدادی هلال احمر به مسافران ارائه خدمات خواهند کرد، ادامه داد: پایگاه های امنیتی و انتظامی در سراسر محورهای شهرستان مستقرند، همچنین اورژانس و گشت پلیس نیز با همکاری ادارات تقویت شده و در خدمت مسافران هستند.

فرماندار قاینات ادامه داد: واحد های اقامتی آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و  بقاع متبرکه آماده پذیرایی از مسافران هستند.

محمدی با اشاره به فضاسازی شهری، نصب المان، کاشت گل، و …. توسط شهرداری ها افزود:  روحانیون برای برپایی نماز جماعت و پاسخگویی به مسائل شرعی در ایستگاه های خدمات سفر مستقر هستند.

وی در پایان با اشاره به اینکه ۱۲ کیلومتر از محور قاین- بیرجند دو طرفه  است ، از همه مسافران و گردشگران خواست: در طول این  ۱۲ کیلومتر با احتیاط بیشتری رانندگی کنند تا لحظات بیاد ماندنی و خاطرات ماندگاری از شهرستان قاینات داشته باشند.

پایان پیام/۳۶۳۵/ف


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =