مشکلات بازنشستگان خراسان جنوبی درسطوح ملی و استانی پیگیری می شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی امروز در همایش گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استان اظهارداشت: بازنشستگان مجاهدان عرصه تلاش و کار و کوشش هستند که همه ما مدیون جانفشانی و از خودگذشتگی آنان هستیم.

وی افزود: بازنشستگان آیینه تمام نمای شاغلان کشور هستند که با تمام وجود کار کردند و با صرف لحظه لحظه زندگی خود توانستند مدال کوشش و تلاش را در کشور به دست بیاورند.

وی با تأکید بر زنده و پویایی و نشاط جامعه بازنشسته  خراسان جنوبی، تصریح کرد: این به معنا خوب بودن همه شرایط جامعه نیست البته هیچ جای دنیا هم اینگونه نیست و حتی کشورهای توسعه‌یافته وضعیت جامعه آنان وخیم‌تر و بدتر از کشورهای منطقه به ویژه ایران اسلامی است اما اینکه امید و آرزو در کشورمان وجود دارد خیلی خوب است.

استاندار خراسان جنوبی افزود: ما از بازنشستگان درس می‌گیریم و درک می‌کنیم که سال ها خالصانه و عاشقانه کار کردید و اکنون در کسوت بازنشستگی با مشکلات مختلفی مواجه هستید اما دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به این قشر از جامعه دارد.

قناعت گفت: شاهد حرکت‌های جدیدی در دولت سیزدهم برای قشر بازنشسته هستیم گرچه اینها ایده‌آل نیست و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیاد است اما این خوبی را دارد که دیده می‌شوند و قشر فراموش شده در نگاه دولتمردان نیستند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان این که طرح‌ها و موضوع‌های جدید نشان‌دهنده نگاه ویژه دولت سیزدهم به بازنشستگان است عنوان کرد: پیگیری‌هایی که در استان‌های دیگر انجام می‌دادیم از نوع توسعه‌ای بود اما در خراسان جنوبی این پیگیری‌ها از نوع زیرساختی است.

قناعت با اشاره به این که امروز در کشور به «امید» نیاز داریم گفت: اتفاق‌های خوبی در کشور در حال انجام است اما در کنار آن ضعف‌هایی هم وجود دارد، در حوزه معیشت و اقتصاد هنوز نتوانسته‌ایم کاری که در شایسته مردم است را انجام دهیم.

وی به اتفاقات خوبی در سایر حوزه‌ها در سطح کشوره و استان خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی خط انتقال گاز دشتک- زابل- نهبندان آغاز شده و این اقدام زیرساختی از تکرار بحران‌ سرمای زمستان سال گذشته جلوگیری می‌کند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه عملیات اجرایی خط راه آهن بیرجند – قاین – یونسی مرداد ماه آغاز می‌شود، گفت: برای این پروژه و تأمین اعتبار آن طی یکسال اخیر پیگیری‌های فراوانی صورت گرفت.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال گرفتن امید از جامعه است لذا باید این دستاوردها و اقدامات برای امیدآفرینی در جامعه بیان شود، افزود: جمهوری اسلامی ایران بیش از سه دهه در تلاش برای عضویت در پیمان شانگ‌های بود که این مهم در دولت سیزدهم و با تلاش‌های این دولت رقم خورد که نشان از اقتدار بالای جمهوری اسلامی ایران دارد.

قناعت بیان کرد: ۴۰ درصد تجارت در حوزه اقتصادی جهان توسط هشت کشور عضو این پیمان انجام می‌شود و ایران عضو رسمی این معاهده اقتصادی بزرگ شرق شده است و برای اینکه اقتدار دلار را بشکنیم و شاهد صعود ارزش پول ملی کشور باشیم باید دلار از یکه‌تازی خارج شود.

وی ایجاد پاتوق در پارک‌ها و شهر برای حضور بازنشستگان، مناسب‌سازی معابر، دریافت وام، استفاده از تجربیات این قشر، تأمین داروهای مورد نیازی که تحت پوشش بیمه نیستند، هزینه‌های بالای دندانپزشکی و …  را از جمله مشکلاتی جامعه بازنشستگان خراسان جنوبی اعلام کرد.

وی گفت: این کارها دو بخشی است آنچه مربوط به استان است قول پیگیری می‌دهم و طی جلسه‌ای با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی و مدیر صندوق بازنشستگی خراسان‌ جنوبی تصمیم‌گیری و راهکارهایی اندیشیده خواهد شد اما موضوعات مربوط به سطوح ملی که از اختیارات استان خارج است را انعکاس خواهیم داد.

این همایش با حضور ۳۰۰ نفر از بازنشستگان و پیشکسوتان استان با تاکید بر حضور موثر آنان در جامعه و تکریم از بازنشستگان نمونه و گرامیداشت آنان در خانواده و جامعه برگزار شد و در پایان ۶ نفر از بازنشستگان نمونه دستگاه‌های اجرایی تجلیل شدند.

پایان یپام/۶۹۰۷۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 3 =