اعلام برنامه های بزرگداشت هفته عفاف و حجاب در خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، دکتر فاطمه بصیری پور،مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصار الرضا (ع)  خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران در تشریح برنامه های هفته حجاب و عفاف، ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب اظهارداشت: حجاب و عفاف سدی بزرگ در برابر تهاجم فرهنگی است؛ اگر قلعه مستحکم عفاف و حجاب زن مسلمان فتح شود راه بردگی جامعه اسلامی هموار خواهد شد.

وی با بیان این که حجاب دینی پادزهر تهاجم فرهنگی غرب است، بیان کرد: عفت و پاکدامنی در هر جامعه ای نشانه شخصیت، سعادت و مایه منزلت آن اجتماع است و پیامد آن تقوای الهی و تحقق ارزش های  معنوی در جامعه است.

وی عنوان کرد: حفظ حریم میان زن و مرد و رعایت عفت عمومی که در قالب پوشش کامل عینیت پیدا می کند جامعه را در مقابل آسیب‌های ناشی از بی بند و باری مصون می دارد.

وی حجاب و عفت را محور اساسی در الگوسازی دانست و افزود: با رعایت حجاب و عفاف؛ پیشتازی فرد در عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی جامعه بیشتر می شود.

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی گفت: با توجه به اقتضائات روز جامعه؛ بسیج جامعه زنان با به کارگیری تمام ظرفیت ها و استفاده از شکوه و عظمت زن مسلمان ایرانی در مقابله با جبهه معارض برنامه های مختلفی را برای هفته عفاف و حجاب از ۱۷ و تا ۲۳ تیر ادامه دارد در نظر گرفته است.

وی مطرح کرد: مهم ترین رویکردی که در برنامه‌های هفته حجاب و عفاف امسال دنبال خواهد شد؛ زیست عفیفانه و تحقق آن در جامعه، تحکیم بنیان خانواده و اجرای برنامه‌هایی برای حفظ حریم خانواده، داشتن خانواده سالم، جامعه سالم و با نشاط است که همه افراد جامعه بتوانند با آرامش خاطر در آن زندگی کنند و شاهد کمترین آسیب اجتماعی با بالاترین بازخوردهای فکری و فرهنگی باشیم.

وی از اجرای ۸۱ عنوان برنامه در هفته عفاف و حجاب در سطح حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج خواهران استان خبر داد و گفت: هدف از اجرای این برنامه ها تحقق سبک زندگی ایرانی اسلامی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، معرفی و تکریم حیا و پوشش به عنوان اصالت زن ایرانی، آگاه سازی عمومی نسبت به کارکردهای زیست عفیفانه و تبیین نقش عفاف و حجاب در سلامت روانی جامعه است.

بصیری پور ادامه داد: برگزاری اجتماع «مدافعان حریم خانواده» در سطح نواحی مقاومت بسیج استان، برگزاری یادواره شهدای گوهرشاد، برگزاری همایش «طلایه داران حجاب و عفاف» با هدف تجلیل و تکریم از بانوان محجبه، نخبه و شاخص در زمینه های علمی، فرهنگی، ورزشی هستند به عنوان نمونه و الگوهایی موفق و برتر در عرصه حجاب و عفاف، برگزاری رزمایش حجاب و عفاف با توزیع ملزومات و بسته های فرهنگی با رویکرد دینی در سطح میادین و بوستان ها، اجرای رزمایش «زیست عفیفانه» و دورهمی های دخترانه در مناطق بوم گردی و گردشگری از جمله برنامه هایی است که در هفته‌ حجاب و عفاف در استان برگزار می شود.

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی گفت: برگزاری کارگاه‌های مادرانه و دخترانه و سبک زندگی اسلامی، کارگاه «ستون های عفیف» ویژه دختران، برگزاری کارگاه پرسش و پاسخ به شبهات حجاب در پایگاه های مقاومت بسیج، برگزاری پاتوق های دخترانه و نشست های «دختران آفتاب» با اجرای برنامه های متنوع برای تمام رده های سنی دختران در این هفته برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی، برپایی نمایشگاه پوشش ایرانی و اسلامی در برخی شهرستان های استان با معرفی الگوهای برتر بومی و محلی و پوشش مناسب آن منطقه، همایش «شکوه حیاء» که توسط مجموعه دانش آموزی در هیئت های دانش آموزی اجرا می شود از دیگر برنامه های هفته عفاف و حجاب در استان است.

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی به اقدامات رسانه ای و مجازی استان در هفته عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست های مجازی و وبینارها با حضور کارشناسان و فعالان حوزه خانواده، تعریف هشتگ هایی با عناوین مرتبط با این هفته با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی و دینی از جمله این برنامه هاست.

وی ادامه داد: همچنین در این هفته برنامه سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه با حضور صاحب‌نظران و تحلیلگران در راستای گفتمان سازی و تحکیم بنیان خانواده و اهمیت این موضوع پیشنهاد شده است.

بصیری پور مطرح کرد: اجرای برنامه «یک حس خوب» که به تعریف عفاف و حجاب و زیست عفیفانه می پردازد، اجرای برنامه «راه و رسم ریحانگی» ویژه دختران نوجوان، اجرای تئاتر و بازی های نمایشی برای کودکان از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته عفاف و حجاب در ستان برگزار می شود.

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در اجرای این برنامه ها تمامی رده‌های مقاومت بسیج، تشکل ها و اقشار مردمی مشارکت دارند.

پایان پیام/۶۹۰۷۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 8 =