بسته خبری حوادث خراسان جنوبی| کشف محموله ۱۴۹ کیلو گرمی مواد مخدر و ماهی و مرغ بدون مجوز

خبرگزاری فارس- خراسان جنوبی؛ در بسته خبری حوادث امروز خراسان جنوبی اخبار در زمینه کشف محموله تریاک در نهبندان، جاساز بیش از ۷۳ کیلو تریاک در تریلی، کشف ماهی بدون مجوز بهداشتی و توقیف تریلی مرغ زنده قاچاق را مرور می کنیم.

کشف محموله تریاک در نهبندان  

سرهنگ حسین عرب، فرمانده انتظامی نهبندان اظهارداشت: برابر اخبار واصله از معاونت اطلاعات هنگ مرزی نهبندان مبنی بر این که قاچاقچیان مواد مخدر قصد دارند محموله مواد مخدر را در محورهای مواصلاتی شهرستان جابجا کنند بلافاصله موضوع پیگیری و در دستور کار ماموران قرار گرفت. 

وی افزود: مأموران انتظامی نهبندان و هنگ مرزی به محور های امواصلاتی اعزام که پس از چندین ساعت گشت زنی و رصد اطلاعاتی به یکدستگاه خودروی پراید که در مسیر جاده پارک بود مشکوک شدند. 

فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان بیان داشت: ماموران با هماهنگی مقام قضائی نسبت به بازرسی سواری پراید  اقدام که در نهایت مقدار ۷۶ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک از خودرو کشف شد. 

سرهنگ عرب تصریح کرد: ماموران در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف و یک متهم را دستگیر کردند که به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد. 

 جاساز بیش از ۷۳ کیلو تریاک در تریلی  

سرهنگ فاضل مریمی، فرمانده انتظامی طبس هم گفت: مأموران ایستگاه بازرسی دیهوک این  شهرستان هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلی که از نهبندان بسمت اصفهان درحرکت بوده مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند. 

وی بیان داشت: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از تریلی،۷۳کیلو و۷۵۰ گرم تریاک که به طرز ماهرانه ای جاساز شده بود کشف کردند. 

فرمانده انتظامی شهرستان طبس افزود: ماموران در این رابطه یکدستگاه خودرو توقیف و ۲ نفر متهم دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 

کشف ماهی بدون مجوزبهداشتی 

فرمانده انتظامی طبس در ادامه گفت: مأموران انتظامی بخش دیهوک این شهرستان در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز، هنگام گشت زنی و کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه وانت پراید مشکوک شده و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند. 

وی افزود: ماموران پس ازهماهنگی بامقام قضائی در بازرسی از خودرو، ۳۰۰ کیلوگرم ماهی غیر مجاز که فاقد مجوز بهداشتی بود کشف کردند. 

فرمانده انتظامی شهرستان طبس با اشاره به این که ارزش محموله کشف شده برابر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال برآوردشده است؛ تصریح کرد: دراین رابطه پرونده تشکیل و متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 

 توقیف تریلی مرغ زنده قاچاق    

 سرهنگ محمود زابل بیکی،  فرمانده انتظامی قاینات هم گفت: ماموران پاسگاه ولی عصر(عج) شهرستان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و طیور، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه تریلی کشنده مشکوک شدند و خودرو را برای بررسی بیشتر متوقف کردند. 

وی بیان داشت: مأموران با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از تریلی،۳ هزار و ۷۸۰ قطعه مرغ قاچاق که فاقد هر گونه مجوز بهداشتی بود کشف کردند که ارزش ریالی طیور قاچاق کشف شده بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر ۳ میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال برآورد شد. 

فرمانده انتظامی شهرستان قاین افزود: ماموران در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف و یک نفر متهم دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد. 

پایان پیام/ ۶۹۰۷۵

 

 

 

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =