شناسایی ۶۹۸ خانه خالی در خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، علیرضا عباس زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: قانون مالیات بر خانه‌های خالی در استان با جدیت دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی ۶۹۸ خانه خالی شناسایی و بر همین اساس به مالکان آن‌ ها به صورت پیامکی تذکر ارسال شده تا هرگونه اعتراضی را عنوان و سپس رسیدگی شود.

وی افزود: بعد از گذشت یک سال از صدور پروانه پایان کار در سال اول ۶ برابر ارزش ملک، سال دوم ۱۲ برابر و سال سوم ۱۸ برابر مالیات از صاحب ملک خالی اخذ خواهد شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اجاره بهای خانه ها، بی ضابطه تعیین می‌شود افزود: بازار مسکن باید قاعده مناسبی داشته باشد تا هرکس هر طور خواست اجاره تعیین نکند.

عباس زاده در خصوص پرداخت وام ودیعه مسکن هم گفت: در استان ما مشکلی برای پرداخت این وام ۴۰ میلیونی برای مستأجران وجود ندارد و مستأجران می‌توانند با مراجعه به بانک و ارائه مدارک لازم این وام را دریافت کنند.

به گفته وی دولت برای افرادی که زیر پوشش نهاد‌های حمایتی هستند این رقم را تا ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته است.

وی همچنین با تأکید بر نظارت بر بازار املاک و مستغلات گفت: در استان هزار و ۲۵ بنگاه مجوز دار وجود دارد که از این تعداد ۶۶۴ بنگاه در بیرجند واقع شده اند که ۴۰۰ مورد آن ها هم اکنون فعال می باشند.

پایان پیام/۶۹۰۷۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 2 =