برخی اقدامات دولت سیزدهم در خراسان جنوبی حتی باورکردنی نبود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از نهبندان، مصطفی نخعی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی امشب در جمع مردم بخش سرداران  نهبندان در جریان سفر استاندار خراسان جنوبی به این بخش  اظهار کرد: دولت سیزدهم در دو سال گذشته اقدامات بسیار مهمی انجام داده که برخی از آنها برای ما باور کردنی نبود و آینده بسیار متفاوتی را رقم خواهد زد.

ویبه پروژه انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: بدون تعارف باید بگوییم که استمرار حیات بسیاری از مناطق شرق کشور وابسته به این پروژه مهم است.

وی با بیان اینکه خشکسالی اَمان مردم را بریده و گرفتاری بسیاری برای آنان ایجاد کرده است، ادامه داد: فقر منبع آبی هم زندگی معمولی مردم را مختل کرده، هم توسعه صنعتی را با توجه به ظرفیت‌هایی که در شرق کشور داریم با مشکل مواجه کرده است. 

به گفته سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی این پروژه  که سالیان طولانی در خصوص آن صحبت می‌شد اما در عمل شاهد اقدام خاصی نبودیم، در این دولت آغاز شده و در استان خراسان جنوبی هم با پیگیری‌های در حال انجام، پیشرفت تا حدود خوبی دارد.

نخعی به پروژه زیربنایی بسیار مهم راه آهن در شرق کشور اشاره کرد و افزود: این پروژه با وجود تأکیدات رهبر معظم انقلاب و پیگیری‌هایی که در گذشته انجام می‌شد اما شاهد عملیات اجرایی مشخصی نبودیم که الحمدالله اکنون در حال اجرا شدن است و پیمانکاران انتخاب شدند و روند نسبتاً مناسبی دارد.

نماینده مجلس با اشاره به طرح توسعه نهبندان، تصریح کرد: در دولت گذشته این موضوع را بارها پیگیری کردم اما متأسفانه خیلی توجهی نمی‌شد و در سفر اول رئیس جمهور به خراسان جنوبی این مسئله را طرح موضوع کردیم و بلافاصله آن را پذیرفتند و دستور لازم را صادر کردند.

نخعی ادامه داد: طرح توسعه نهبندان با پیگیری استاندار و مدیران، اکنون به مرحله نسبتاً خوبی رسیده و در معاونت اجرایی به تصویب رسیده و امیدواریم با پیگیری‌های بعدی، مصوبه دولت را هم اخذ کند و این طرح را به عنوان سند مهم برای توسعه شهرستان نهبندان در آینده نزدیک داشته باشیم.

به گفته وی اعتبار خوبی در این طرح پیش‌بینی شده که تصویب اختصاص آن در بودجه‌های سنواتی کشور در سال‌های آینده می‌تواند بسیاری از مسائل و دغدغه‌ هایی که امروز با آن مواجه هستیم را پوشش دهد و به حل شدن آن کمک کند.

دبیر فراکسیون مرزنشینان مجلس شورای اسلامی  ضمن قدردانی از اقدامات دولت سیزدهم در حضور نماینده عالی دولت در استان، ادامه داد: ما در سرزمین منحصر به‌فرد و خاصی هستیم و بخش سرداران مهد پرورش انسان‌های بزرگی بوده و هست و تعداد زیادی از سرداران شهید استان متعلق به این بخش هستند.

نخعی افزود: خدمات این بخش به شهرستان و استان و کل کشور و کارهایی که در این بخش انجام شده، تقارنی ندارد؛ البته اقداماتی در حال انجام است اما نیاز به توجه بیشتر مدیران دستگاه‌های اجرایی را دارد.

وی یادآور شد: بهمن ماه سال گذشته در نطق مجلس تذکری به برخی از وزرا دادم که بخش سرداران تشکیل شده چرا خیلی توجهی نمی‌شود؛ آمار و ارقامی که بعد از آن تذکر به من دادند در بسیاری از شاخص‌ها متأسفانه نسبت به شهرستان نهبندان و میانگین استان دچار عقب‌ ماندگی است که انتظار می‌رود بیشتر مورد قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه بحث شهر شدن روستای دهک باید پیگیری شود، گفت: پیرو پیگیری‌های گذشته باید اجرای فاضلاب دهک هم عملیاتی شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به احداث ساختمان اورژانس ۱۱۵ در این منطقه اشاره کرد و افزود: امسال از محل منابع در اختیار نمایندگان ۷۰۰ میلیون تومان را اختصاص دادیم اما با کمک استانداری امیدواریم سریعتر این پروژه انجام شود.

وی خواستار بررسی قیمت بالای زمین در این منطقه شد و ادامه داد: استقرار ادارات ضروری در بخش سرداران بسیار مهم می باشد چون فاصله آن تا مرکز شهرستان طولانی است.

نخعی در پایان خواستار استقرار راهداری، اجرای سازه‌های آبخیزداری، تسریع در اجرای طرح‌ هادی روستاها و مجتمع‌های آبرسانی برای بخش سرداران شد و گفت: بزرگترین طرح زیرساخت ارتباطی استان با اجرای ۲۵۰ کیلومتر فیبر نوری به‌ زودی در شهرستان نهبندان آغاز خواهد شد.

پایان پیام/۶۹۰۷۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =