امام جمعه فردوس: باید با نگاهی جامع دولت را قضاوت کرد

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از فردوس، حجت‌الاسلام شاکری امام جمعه فردوس در خطبه‌های نماز جمعه امروز فردوس با گرامیداشت هفته دولت و یاد خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: اگر بخواهیم دولت را قضاوت کنیم باید با نگاهی جامع باشد.

وی عنوان کرد: باید بررسی کنیم که دولت سیزدهم در چه شرایطی دولت را از دولت قبل تحویل گرفت، چه اتفاقاتی در کشور افتاد، روابط دیپلماتیک چگونه بود و از  عمر دولت چه زمانی گذشته است که با پاسخ به این سوالات می‌توان دولت را منصفانه قضاوت کرد.

خطیب جمعه فردوس افزود: تحویل و تحول دولت دوازدهم با دولت سیزدهم در حدود دو سال قبل در شرایطی انجام شد که نرخ تورم ۶۰ درصد، رشد اقتصادی صفر درصد و بدهکاری‌ها و تعهدهای مالی دولت دوازدهم هزاران میلیارد تومان بود.

شاکری تصریح کرد: دولت دوازدهم همچون جسمی بی‌جان و روح افتاده بر زمین تحویل دولت سیزدهم شد که این دولت باید این جسم بی‌جان را احیا، بدهکاری‌ها را پرداخت و رشد اقتصادی را مثبت و امور نابسامان مثل کرونا را که روزانه جان صدها نفر را می‌گرفت، سامان می بخشید.

وی گفت: یکی دیگر از اتفاقات نامبارکی که رقم خورد آشوب‌های خیابانی بود که با هدایت و حمایت استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی باعث شد هزاران میلیارد تومان به بیت‌المال خسارت وارد شود و پرداخت این خسارت‌ها هم بر دولت سیزدهم تحمیل شد.

خطیب جمعه فردوس بیان داشت: اما به لطف الهی و هدایت مقام معظم رهبری و روحیه جهادی دولت و همراهی مردم، دولت بر مشکلات فائق آمد و رشد اقتصادی را از صفر درصد به مثبت ۴ رساند و روابط دیپلماتیک را برقرار کرد.

شاکری خاطرنشان کرد: به عنوان امام جمعه و یک شهروند ایرانی جا دارد که از دولت انقلابی سیزدهم که عزت نظام جمهوری اسلامی را حفظ کرد؛ تقدیر و تشکر و برایشان آرزوی توفیق روزافزون کنیم.

پایان پیام 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =