۴۵۴ جهادگر تابستان خود را در نقاط محروم خراسان جنوبی گذراندند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی هنری در جریان بازدید از گروه‌های جهادی میهمان اظهار داشت: اردوهای جهادی تمرینی برای جهاد در زندگی است و این توصیفی زیبا است که ما را ناخودآگاه به یاد دلاوری‌های بچه‌هایی می‌اندازد که امروز خاطرشان برای ما الگو و نوری است در مسیری که امید است همه ما ادامه دهنده راه آنها باشیم.

وی با بیان اینکه خودسازی و نزدیکی به خدا در اردوهای جهادی بیش از هر فضای دیگری قابل تحقق است، افزود:  خداوند در قرآن وعده‌های الهی برای جهادگران داده، جهادی که نه تنها سبب آبادانی، رشد فرهنگی و محرومیت‌زدایی از چهره نقاط محروم کشور می‌شود بلکه در آینده امور اجرایی کشور به دست مدیرانی با روحیه جهادی و بسیجی سپرده می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: جهادگران در استان خراسان جنوبی در قالب اردوهای جهادی تاکنون اقدامات ارزشمندی را در راستای رفع مشکلات و کمبودهای مناطق محروم به سرانجام رسانیده و با این اقدامات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشته‌اند.

هنری افزود:در سال‌های گذشته جوانان انقلابی کشورمان به فرمان مقام معظم رهبری به شکوفایی رسیده و تبدیل به جبهه‌هایی از جبهه‌های انقلاب شده که در آن نمایان شدن اخلاص این جوانان، سازندگی نقاط محروم کشور و خودسازی را رقم می‌زند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: بسیار خرسندیم که میزبان گروه جهادی سید الشهدا «ع» از دبیرستان ریان تهران هستیم که این گروه جهادی به مدت ۵ روز در شهرستان زیرکوه مستقر هستند.

هنری با بیان اینکه گروه جهادی سیدالشهدا در روستاهای اسفاد، چاه پایا، میرآباد فعالیت داشتند، افزود: این گروه جهادی حدود ۱۵۰۰ نفر را تحت پوشش فعالیت‌های خود قرار دادند.

وی با تاکید بر اینکه این گروه جهادی دانش‌آموزی که متشکل از ۴۰ نفر است در انجام ۴ پروژه عمرانی مشارکت دارند، افزود: پروژه‌هایی از قبیل احداث آبشخور دام، بتن‌ریزی کف مدرسه، احداث ۲۰۰ متر کانال آب کشاورزی، همکاری در حصارکشی مدرسه، برگزاری مراسمات فرهنگی و مذهبی فعالیت دارند.

هنری افزود: توزیع ۱۰۰ بسته معیشتی، ۱۵۰ بسته لوازم‌التحریر و بیش از ۲۰۰ بسته پوشاک از دیگر اقدامات این گروه جهادی است.

وی با بیان اینکه از ابتدای تابستان امسال تاکنون ۶ گروه جهادی میهمان از دانشگاه‌های شریف، شهید رجایی، دانشگاه جامع رضوی، گروه جهادی شهید وزوایی، نوآوران سلامت و دبیرستان سید الشهدا میهمان خراسان جنوبی بودند، افزود: از ابتدای تابستان تاکنون میزبان ۴۵۴ جهادگر مهمان در استان بودیم که در عرصه‌های عمرانی، پزشکی، فرهنگی و مذهبی فعالیت کردند.

پایان پیام/

 

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =