مشوق هایی ویژه سرمایه گذاران افغانستانی تعریف شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مرتضی ذاکریان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در خراسان جنوبی امروز در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنعت و معدن و کشاورزی بیرجند اظهار داشت: با اینکه دو دهه از استان شدن خراسان جنوبی می‌گذرد اما هنوز در زیرساخت‌ها مشکلات زیادی وجود دارد. 

وی با بیان اینکه در حوزه تولید و رشد تولید باید از ظرفیت مردم استفاده شود، افزود: امیدواریم با همدلی و همگرایی بتوانیم اقتصاد خراسان جنوبی را به سمت توسعه حرکت دهیم. 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حساب بانکی و گردش مالی واحدهای بزرگ اقتصادی استان در خارج استان است گفت: حفظ منابع باید در دستور کار قرار گیرد. 

ذاکریان با بیان اینکه اولویت سرمایه‌گذاری افغانستانی ها در ایران  و به ویژه به واسطه همجواری با خراسان جنوبی است، عنوان کرد: برای جذب سرمایه‌گذاران این کشور باید مشوق‌هایی تعریف و بتوان در عرصه بین المللی از آن استفاده کرد. 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه پیشنهادات و درخواست هایی در این زمینه تدوین و به مرکز ارسال شده است، بیان کرد:۱۱۰ فرصت در حوزه‌های مختلف استان شناسایی شده است و باید با تعامل و همکاری یک پکیج مناسب طراحی شود. 

ذاکریان با بیان اینکه ۷۶ درصد سرمایه‌گذاری‌های خارجی در استان مربوط به کشور چین است، افزود: تکریم و حسن رفتار با سرمایه‌گذار خارجی باید به عنوان وظیفه شناخته شود. 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اقتصاد چتر فراگیری برای همگان است لذا در این حوزه تفاوتی بین بخش دولتی و بخش خصوصی وجود ندارد، گفت: تمامی بخش‌ها چه دولتی و چه خصوصی در حوزه اقتصادی نباید باری بر روی دوش دیگری باشند.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 3 =