رئیسی: دولت قرار نیست مردم را نگران سازد؛ بر همه مشکلات فائق می‌‌آییم

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از فردوس، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور بعد از ظهر امروز در مصلی امام خمینی (ره) فردوس در جمع مردم این شهرستان اظهار داشت: روز اربعین نماد و نمود عاشورای حسینی است و روزی است که برای زیارت اباعبدالله (ع) پرچم شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه با کلمه جاماندگان موافق نیستم ولی امکان ارتباط با امام حسین (ع) برای همه فراهم است، عنوان کرد: امام حسین (ع) را خداوند به ایشان وجاهت و آبرو داد به طوری که هر کسی بخواهد به وجاهت برسد باید به ایشان متوسل شود.

وی ادامه داد: امام حسین (ع) به همه انسان‌ها و جوامع وجاهت می‌دهد، مردم ما هم حسینی هستند و کربلای حسین دل آنها را متوجه کسی می‌کند که می‌گوید: «من آمده‌ام برای همه موحدان، عارفان، عاشقان، مجاهدان، صالحان، عدالت‌خواهان و حق گرایان و حق‌خواهان و همه آنها که به انسان و نجاتش و به تشکیل نظام قرآنی و حسینی فکر می‌کنند الگو باشم».

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه در زیارت اربعین خوانده‌ایم که امام حسین (ع) خون خود را دادند تا جامعه اهل تعقل و بصیرت باشد و در جهل غوطه‌ور نشود، تصریح کرد: مستکبران می‌خواهند بر جهل جوامع سوار شوند‌ و تلاش می‌کنند جوانان اطلاع حقیقی و بصیرت واقعی را پیدا نکنند و راه را از بی‌راهه تشخیص ندهند.

وی گفت: هنگامی که فردی در غرب به قرآن اهانت می‌کند، هیچ برخوردی با او صورت نمی‌گیرد، توهین به قرآن،‌ توهین به آحاد بشر و همه ادیان ابراهیمی و کتب آسمانی‌ است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه آنها برای اینکه این قسمت از بصیرت نباشد اگر شبکه‌ای جهل‌زدایی کند آن را تعطیل می‌کنند، اظهار کرد: مگر آنها معتقد به آزادی نیستند و می‌گویند که اینها مضر هستند، اگر اندیشه ما مخالف با نگاه استثماری آنها باشد، می‌گویند، نمی‌توانید این اندیشه را به دنیا مخابره کنید ولی مدعی آزادی قلم هستند.

آیت‌الله رئیسی گفت: امروز سپاه و لشکریان دشمن را با حیله و فتنه‌های بسیار می‌بینیم، جریان عاشورا خط ممتدی بوده که ادامه دارد به ادامه تاریخ و همواره دشمن می‌خواهد حق را باطل و باطل را حق جلوه دهد و آنقدر ادراک مردم را با شایعات رقم می‌زنند که بهترین انسان‌ها باطل شناخته می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه از شایعه‌سازان در کنار کفار یاد می‌شود، عنوان داشت: دشمن می‌خواهد مردم به دنبال ایمان کفر حرکت کند، امام بصیرت‌آفرینی را تبلیع کردند و گفتند که مبادا در تشخیص دشمن اشتباه کنید و همواره مقتدای بصریت‌آفرین و رهبر فرزانه ما بودند که مراقبت کنیم که راه گم نشود.

امروز تجارت ما در منطقه رکورد زده است

رئیس جمهور، شهدا را روشنفکران واقعی جامعه دانست و تصریح کرد: آنها به‌خوبی زمان را شناختند و امروز در امتداد تاریخ، کسانی که عاشورایی بیندیشند و عمل کنند راه را شناخته‌اند، از ویژگی‌های مردم این منطقه، ولایتمداری است و فهم و درک شما این بوده و این راه شهدایی بوده که ترسیم شده است.

وی گفت: جنگ شناختی و ادراکی که امروز با آن مواجه هستیم به این دلیل بوده که اختلال در جامعه در ابعاد مختلف ایجاد کنند و دشمن جنگ ترکیبی به راه انداخته و از همه ابزارها در این جنگ بهره می‌برد ولی ملت ایران با تکیه بر داشته‌هایشان دشمن را ناکام ساخته‌اند.

رئیس جمهور اظهار داشت: دشمن اراده کرد ما را متوقف سازد ولی نتوانست رشد اقتصادی، رشد تولید و رشد تجهیزات تولید را متوقف سازد که بر عکس شد و امروز تجارت ما در منطقه رکورد زده است.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: ملت ایران با حضور همه‌جانبه خود دشمن را ناامید ساخته و ترفندهای آنان کارساز نبوده است و همکاری و همراهی مردم با نظام دشمنان را وادار کرده که به بسیاری از حقایق اذعان کنند و امروز کشور نه‌تنها مورد توجه منطقه بلکه مورد توجه دنیا است.

شعار ما در حوزه‌های مختلف شعار «ما می توانیم» است

وی با بیان اینکه همه این توفیقات به برکت خون شهدا و برکات اربعین و عاشورا است، گفت: اینها عزت کشور هستند و نشان دادیم که شعار ما در حوزه‌های مختلف شعار «ما می توانیم» است.

رئیس جمهور اظهار کرد: دولت، دولت شده که مشکلات را برطرف کند و قرار نیست که مردم را نگران سازد و با اعتماد به خداوند و با سرمایه ملی حضور مردم، خواهیم توانست بر همه مشکلات فائق آییم.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه در خراسان جنوبی کار بسیار شده و وضع تمام مناطق با قبل متفاوت شده علی‌رغم کاهش نزولات آسمانی و مشکلات کارهای بسیاری انجام شده است، گفت: رفع مشکلات ما در درون کشور بوده و بیگانگان گره‌ای از کار ملت‌ها باز نکرده و نمی‌کنند.

وی بیان داشت: حضور جمهوری اسلامی ایران در هر کجا موجب امنیت بوده و راهکار امنیت در منطقه نیز خارج شدن مستکبران از منطقه بوده تا خود مردم منطقه، آن را رهبری کنند و بسازند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مسائل و مشکلات شهرستان‌ها و استان‌ها را دنبال می‌کنیم و اعتقاد داریم که مسائل در پیگیری به نتیجه می‌رسد، افزود: نسبت به خطوط ریلی خواست به‌حقی بوده که آنچه تاکنون انجام شده، خوب بوده است، این کار امروز در ۲۳ جبهه کاری رقم خورد و انجام این مسیر ریلی کارها را تسریع خواهد کرد و امیدواریم مردم از برکات آن بهره‌مند شوند.

۱۰ هزار روستا تنش آبی آنها به آبرسانی پایدار تبدیل می شود

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه آبرسانی که در منطقه انجام می‌شود پایدار خواهد بود، گفت: صنایعی باید در این منطقه ایجاد و زیرساخت آن محیا باشد که جزو برنامه‌های استان بوده و با پیگیری که استاندار و فرماندار خواهند داشت وضعیت پست برق به‌زودی در شهرستان فردوس نیز حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این دولت برنامه‌ریزی شده که ۱۰ هزار روستا تنش آبی آنها تبدیل به آبرسانی پایدار شود که تا امروز ۳۵۰۰ روستا مشکل آنها حل شده است، عنوان کرد: مسئله بیکاری ما در خراسان جنوبی نسبت به دیگر استان‌ها پایین‌تر بوده که نشان از وجود روحیه کار و تلاش در بین مردم این منطقه است.

رئیس جمهور به بحث مسکن اشاره کرد و گفت: خوشبختانه جای جای کشور و استان به کارگاه ساخت مسکن تبدیل شده است، به دنبال تامین اعتبارات و پیگیری مسائل هستیم و همه کشور و مناطق تبدیل به کارگاه شده است.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه راه‌اندازی کارگاه‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل کشور در این دولت وارد کانال ۵ هزار کارخانه شده است، گفت: این به معنی اشتغال، تولید و فعالیت است، آینده را بسیار روشن و درخشان با تلاش و پشتکاری که مردم دارند، می‌بینیم.

پایان پیام


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 4 =