دشمن به دنبال ایجاد فتنه در کشور است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سردار علیرضا یوسفی، جانشین فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی، امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بیرجند، ضمن تبریک و گرامیداشت هفته بسیج و قدردانی از زحمات بسیجیان استان، گفت: مجموعه بسیج یکی از پرافتخارترین مجموعه‌های نظام اسلامی در طول عمر بیش از چهل و چهار‌ ساله انقلاب اسلامی است.

وی اظهار داشت: به اذعان امامین انقلاب اسلامی، شجره طیبه بسیج توانسته در طول خدمت خود؛ خدمات بسیار زیاد و ارزنده‌ای را به مردم کشور ارائه کند.

سردار یوسفی افزود: در قبل از پیروزی انقلاب امام خمینی(ره) براساس مطالعات زیادی که در تاریخ داشتند به نقش مردم را در اداره کشور را به خوبی درک کرده بودند و حضور حداکثری مردم در اداره صحنه‌های مختلف کشور را به خوبی لمس کرده بودند؛ در شرایطی که رژیم پهلوی به مردم که رکن اساسی کشور هستند توجه نداشت.

جانشین فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) گفت: امام راحل پیروزی انقلاب اسلامی را با کمک مردم رقم زدند؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد نقش مهم و اثرگذار بسیج مردم در دفاع از میهن اسلامی در جنگ تحمیلی، مقابله با فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان بودیم.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) به تاثیر‌گذاری حضور مردم در صحنه‌های مختلف کشور اعتقاد قلبی داشت و امروز نیز مقام معظم رهبری همین مسیر را ادامه می‌دهند و در مناسبت‌های مختلف با اقشار مختلف مردم دیدار دارند.

سردار یوسفی افزود: جذب حداکثری مردم در بدنه نظام و انقلاب اسلامی راهبرد رهبر معظم انقلاب در مدیریت کشور و مقابله با تهدیدهای دشمنان است.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) مطرح کرد: امامین انقلاب به حضور همه لایه‌های مردم در بسیج اعتقاد داشتند؛ از منظر رهبر معظم انقلاب هر فردی تفکر بسیجی دارد بسیجی هست، بر این اساس اکثر مردم ما در خراسان جنوبی بسیجی هستند.

وی، خطاب به فرماندهان و مسئولان بسیج گفت: تا می‌توانیم باید دامنه گسترش جذب بسیج را گسترش دهیم تا بتوانیم تهدیدها و فتنه‌هایی که بر علیه جمهوری اسلامی است را خنثی کنیم و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی را اعتلاء ببخشیم.

سردار یوسفی افزود: پیگیری مطالبات به‌حق مردم در اقشار مختلف بسیج یکی از موضوعاتی است که در مجموعه بسیج و سپاه با جدیت دنبال می‌شود که رضایت‌مندی حداکثری را در آحاد مردم داشته باشیم.

جانشین فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) گفت: در هفته مبارک بسیج امسال که با شعار “بسیج امید ملت ایران” نامگذاری شده است برنامه‌ها در قالب سه جهاد انجام می‌گیرد؛ جهاد خدمت‌رسانی و جهاد تبیین به‌عنوان مقدمه فعالیت‌های بسیج و جهاد امیدآفرینی به‌عنوان نتیجه دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: امسال در آستانه دو انتخابات مهم در کشور هستیم؛ انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان که این دو انتخابات می‌تواند در پیشبرد اهداف کشور بسیار موثر و مهم باشد.

سردار یوسفی ادامه داد: امروز در عرصه جهانی در یک پیچ مهم تاریخی قرار داریم و قدرت در میان ابرقدرت‌های جهان در حال حابه جایی است؛ بنابراین باید تلاش کنیم تا سرعت ما در این پیچ تاریخی کم نشود و از کشورهای که بدنبال قدرت هستند عقب نمانیم.

جانشین فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) گفت: مقام معظم رهبری بر حضور حداکثری مردم در این انتخابات تاکید دارند؛ بنابراین این حضور حداکثری مردم است که می‌تواند دشمن را از نظام مقدس جمهوری اسلامی ناامید کند.

وی به پیروزی‌های جبهه مقاومت در علمیات طوفان الاقصی اشاره کرد و گفت: دشمنان ما از جبهه مقاومت زخم خورده و بسیار عصبانی هستند؛ و قطعا بدنبال ایجاد فتنه در جمهوری اسلامی هستند.

سردار یوسفی اظهار داشت: حضور حداکثری آحاد ملت ایران در انتخابات پیشرو کشور فتنه‌های شوم دشمنان را شکست خواهد داد.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) به اقدامات انجام شده توسط مجموعه‌ها و اقشار بسیج استان اشاره کرد و گفت: اولین عرصه‌های که بسیجیان عزیز بر آن تمرکز کردند موضوع محرومیت‌زدایی و جهاد خدمت است؛ که در بسیج سازندگی استان به کمک آحاد مردم و اقشار بسیج در قالب ۱۱ قرارگاه محله‌ای اقدامات موثری در زمینه ایجاد و برگزاری ۴۱۶ پروژه عمرانی، آبرسانی به ۹۵ روستای محروم استان، احداث ۱۰۰ پروژه مسکن محرومان افتتاح و در حال انجام است.

وی ادامه داد: ایجاد اشتغال برای ۳ هزار و ۷۰۰ نفر در استان، راه اندازی دو هزار و ۲۰۰ کارگاه اشتغالزایی ‌خرد و خانگی، تکمیل زنجیره تولید به مصرف با برگزاری نمایشگاه‌های اقتصاد به توان مردم در سطح محلی، استانی و ملی، واکسیناسیون ۲۰۰ هزار راس دام مردم در استان از‌ جمله اقدامات مجموعه بسیج در خراسان جنوبی در سال‌جاری است.

سردار یوسفی افزود: سازماندهی ۲۴۰ گروه مردمی در بستر محلات جهت احصاء مشکلات محلات به نمایندگی از مردم به‌صورت محله محور، برگزاری ۵ مرحله رزمایش ملی در زمینه عفاف و حجاب، اعزام ۴۵۰ گروه “سفیران مهر” و “سفیران هدایت” در جهت امر‌به‌معروف و نهی از منکر و آموزش موضوعات فرهنگی در مناطق مختلف استان، سازماندهی ۴۱۲ گروه واسطه‌گری ازدواج جهت تسهیل ازدواج جوانان در استان، برگزاری اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت برای دانش‌آموزان، دانشجویان و کارکنان ادارات از دیگر برنامه‌های انجام شده توسط اقشار مختلف بسیج در خراسان جنوبی است.

وی عنوان کرد: احداث ۳ ساختمان اداری بسیج در مجوعه نواحی مقاومت بسیج در شهرستان‌های خوسف، بشرویه و زیرکوه در راستای اقدامات زیرساختی اداری بسیج استان، ایجاد ۹ حوزه مقاومت بسیج در شهرستان‌های استان، احداث ۱۰۵ واحد منزل مسکونی سازمانی برای کارکنان سپاه خراسان جنوبی و احداث استخر سرپوشیده با مساحت ۲۵۰۰ متر‌مربع در مرکز استان برای بسیجیان و مردم از دیگر اقدامات خدماتی و رفاهی بسیج برای مردم، بسیجیان و کارکنان مجوعه سپاه خراسان جنوبی است.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + دو =