صنعت صنایع دستی خانواده محور است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مریم جلالی، معاون صنایع دستی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امشب در اختتامیه ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان جنوبی اظهار داشت: مدیون هنرمندان، خانواده‌ها، مسئولان و خانواده‌های شهدا هستیم که از صدر اسلام تاکنون جان داده اند تا اقتدار ایران بماند.

وی بیان کرد: در طول سال برخی اتفاقات خانواده‌ها را مرکز آماج تیرهای خود قرار داده اما اگر در ششمین نمایشگاه صنایع دستی در خراسان جنوبی هستیم این نشان از اعتلای خانواده ایرانی است.

معاون وزیر تصریح کرد: صنعت صنایع دستی خانواده محور است و پیوند نسلی ایجاد می‌کند و ما نیز مدیون خانواده های اصیل ایرانی هستیم که این هنرها را از روزگار قدیم تاکنون حفظ کرده‌ اند.

به گفته وی؛ اگر امروز اقتصاد ما رشد می‌کند و به تعبیر مقام معظم رهبری در آستانه رسیدن به قله هستیم این را مدیون تلاش خانواده‌ها می‌دانیم.

جلالی با اشاره به ششمین نمایشگاه صنایع دستی خراسان جنوبی، عنوان کرد: در این نمایشگاه رنگ‌آمیزی از ۲۶ استان جمع‌ آوری شده و رنگین کمانی از هنر ایرانی به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه صنایع دستی معیشت آفرین و هویت بخش است، گفت: صنایع دستی هنر اجدادی و زیست بوم من است و این خاصیت کویری است.

معاون وزیر افزود: امیدواریم این نمایشگاه‌ها که یک قدم ما را به رونق اقتصاد و همگرایی نزدیک‌تر می‌کند و یک حلقه از زنجیره ارزش است در همه عرصه‌ ها از جمله معرفی، تولید، عرضه و فروش موفق شود.

به گفته معاون صنایع دستی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛ خراسان جنوبی در پهنه‌ای از طبس تا نهبندان می‌تواند در عرصه جهانی نقش آفرینی کند.

جلالی بیان کرد: انتخاب مضمون هنر دست و سنگ برای نمایشگاه صنایع دستی ابتکاری برای تکمیل چرخه اقتصادی سنگ است که تا هنر دست مردم این دیار را به سمت جهانی شدن بکشانیم شود.

وی ادامه داد: این اتفاق، جز با همفکری و همگرایی همه ارگان‌ ها، خانواده‌ها، مسئولان، برنامه‌ریزان، خانواده هنرمندان صنایع دستی و سایر میسر نمی‌شود.

معاون وزیر اظهار داشت: خوشحالم این اختیارات و اعتبارات به ثمر نشست و زمینه‌ای برای پاسداشت حوزه فرهنگی و رونق اقتصادی ایجاد کرد.

معاون صنایع دستی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن گرامیداشت هفته بسیج، تصریح کرد: اعتقاد داریم همه خانواده‌ های ایرانی بسیجی هستند و هر خانواده می‌تواند کارگاه تولید عشق و عاطفه و سلامتی باشد.

جلالی تأکید کرد: صنایع دستی طی این سال‌ها فراز و فرود های زیادی طی کرده که امیدواریم به مدد و همکاری مسئولان این صنایع دستی به صنایع زیستی و کاربردی تبدیل شود.

به گفته وی؛ امیدواریم صادرات صنایع دستی در چرخه تولید و ارزش پر رونق شود که ظرفیت‌های خراسان جنوبی در این راستا حتماً مثمر است.

پایان پیام/د


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهارده =