جذب سرمایه گذار از موضوع های کلیدی خراسان جنوبی است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی امروز در دیدار اعضای شورای اسلامی استان اظهار داشت: کار گازرسانی به استان که در دولت های نهم و دهم آغاز شد، برای تأمین زیرساخت ها در دولت سیزدهم در حال تکمیل است.

وی خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم هشت هزار میلیارد تومان که دو برابر بودجه عمرانی استان است، برای احداث خط انتقال گاز دشتک زابل به نهبندان از منابع ملی هزینه می شود که یک ریال آن از اعتبارات خراسان جنوبی نیست.

وی با اشاره به اینکه به زودی سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری برای برگزاری مزایده “هتل کویر” بیرجند تصمیم گیری می کنند، افزود: جلسه ای با محوریت معاون عمرانی و با  حضور فرماندار فردوس، رئیس دانشگاه بیرجند،رئیس سازمان جهاد سازندگی و نماینده شورای شهر برای تصمیم گیری در خصوص پژوهشکده انار فردوس برگزار شود.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره تنها راه حل مشکلات نیست، گفت: یکی از ضعف های موجود در استان، کمی سرمایه گذار است و برای جذب سرمایه گذار باید اقدام کنیم چون این یکی از موضوع های کلیدی است.

استاندار تصریح کرد: بخشی از مشکل کارخانه قند قهستان با ورود شکر قرمز و بخشی دیگر با تأمین چغندر قند از افغانستان باید حل شود و در سفر هیئت اقتصادی استان به افعانستان، باید قرار داد برای ورود چغندر قند منعقد گردد.

قناعت با دادن قول بررسی در زمینه نصب چی پی اس بر روی ماشین آلات کشاورزی برای کنترل میزان مصرف سوخت، خاطر نشان کرد: مدیر عامل شرکت توزیع برق استان همکاری خیلی خوبی در خصوص برق چاه های کشاورزی انجام داده است.

وی متذکر شد: برای تهاتر پول خرید گندم با بدهی کشاورزان به بانک کشاورزی، مکاتبه ای با امضای استاندار با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام و رونوشت آن برای وزیر کشاورزی ارسال شود.

به گفته وی؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در دو هفته آینده با برگزاری ۱۱ جلسه مشکلات هر یک از شهرستان های خراسان جنوبی را در حوزه کشاورزی با حضور رئیس شورای استان و نماینده هر شهرستان بررسی و تصمیم های لازم را در هر مورد برای حل مشکلات آنها اتخاذ کند.

استاندار، برای حل مشکل مشخص نشدن رئیس دانشگاه فرهنگیان فردوس هم برگزاری جلسه ای با حضور معاونین سیاسی و توسعه مدیریت استانداری، فرماندار فردوس و رئیس پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان را پیشنهاد داد.

قناعت، مکاتبه شورای عالی استان ها برای تجدید نظر مجلس در خصوص قانون اتصال گاز به خانه های کارگری را هم مورد تأکید قرار داد.

پایان پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 7 =