طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

رقابت ۷۰ داوطلب برای ۴ کرسی مجلس در خراسان‌جنوبی

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی گفت: از مجموع ۱۲۷ داوطلبی که برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در این استان ثبت‌نام کردند ۷۰ نفر تأیید صلاحیت شده‌ و ۱۶ نفر انصراف داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، ناصر خوش‌خبر ظهر امروز در نشست خبری، با اشاره به آخرین آمار تأیید صلاحیت برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: از مجموع ۱۲۷ داوطلبی که برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در این استان ثبت‌نام کردند ۷۰ نفر تأیید صلاحیت شده‌ و ۱۶ نفر انصراف داده‌اند. 

وی با بیان اینکه از مجموع داوطلبان تأیید صلاحیت‌شده پنج نفر را بانوان و ۶۵ نفر را آقایان تشکیل می‌دهند، بیان داشت: از این تعداد در حوزه بیرجند، خوسف و درمیان ۲۳ نفر، فردوس، سرایان، بشرویه و طبس ۲۰ نفر، نهبندان و سربیشه ۱۴ نفر و قائنات و زیرکوه ۱۳ نفر هستند. 

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی با اشاره به آغاز زمان شروع برنامه تبلیغاتی داوطلبان مجلس شورای اسلامی، مطرح کرد: براساس برنامه زمان‌بندی پیش رو زمان شروع تبلیغات از روز پنجشنبه ۲۴ بهمن‌ماه آغاز و تا ساعت هشت صبح روز یکم اسفندماه ادامه دارد.  

خوش‌خبر خاطرنشان کرد: امیدواریم قانون انتخابات و قانون شفافیت مالی مورد تأکید قرار گیرد تا مردم و طرفداران به‌دور از احساس و هیجان و در بسترسازی و مشارکت حداکثری برای جلب کاندیداهای مورد نظر اقدام نمایند.  

وی با تأکید بر اینکه تمکین از قانون انتخابات موجب افزایش شور انتخاباتی می‌شود، عنوان کرد: همه دست‌اندکاران برگزاری انتخابات باید کمک کنند تا شور انتخاباتی افزایش یابد و مردم با خیال راحت پای صندوق های رأی حاضر شوند. 

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه ۵۶۴ هزار و ۹ نفر در خراسان‌جنوبی واجد شرایط رأی دادن برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هستند، اضافه کرد: از این تعداد ۲۸۳ هزار و ۷۴۰ نفر مرد و ۲۸۰ هزار و ۲۶۳ نفر زن هستند. 

خوش‌خبر در خصوص تعداد رأی اولی‌های این استان برای انتخابات پیش‌رو، افزود: در این دوره ۳۳ هزار و ۴۲۷ نفر برای اولین بار در انتخابات شرکت می‌کنند که ۱۷ هزار و ۱۱۳ نفر پسر و ۱۶ هزار و ۳۱۴ نفر دختر هستند.  

وی درصد مشارکت مردم خراسان‌جنوبی در انتخابات سال‌های گذشته را بالای ۷۲ درصد اعلام و مطرح کرد: مردم متعهد و همیشه در صحنه این استان همواره در انتخابات‌های گذشته اعم از مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و شورا‌های اسلامی) جزو استان‌های با مشارکت بالا بودند که این دوره هم با حضور پرشور خود، افتخار دیگری را رقم می‌زنند. 

 رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی در خصوص وضعیت شعب اخذ رأی استان، مطرح کرد: در این دوره از انتخابات تعداد ۶۷۷ شعبه اخذ رأی در سطح استان پیش‌بینی شده که ۳۳۶ شعبه سیار و ۳۴۱ شعبه به‌صورت ثابت خواهند بود.  

وی اضافه کرد: در حوزه بیرجند، خوسف و درمیان ۲۳۸ شعبه، فردوس، طبس، بشرویه و سرایان ۱۷۰ شعبه، قاین و زیرکوه ۱۵۰ شعبه، نهبندان و سربیشه نیز ۱۱۹ شعبه اخذ رأی پیش‌بینی شده است.     

انتهای پیام/۶۳۰۳۹/ح

لینک منبع خبر