۷۰ هزار ماسک از فردا در داروخانه‌های خراسان‌جنوبی توزیع می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: از فردا ۷۰ هزار ماسک در سطح داروخانه‌های استان توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مشیرالحق عابدی ظهر امروز در تشریح این خبر، اظهار داشت: در ادامه پیگیری‌های استاندار خراسان‌جنوبی و ورود چندین باره اقلام بهداشتی به استان، طی این مرحله، ۷۰ هزار عدد ماسک در داروخانه ها توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه این تعداد علاوه بر سهمیه‌ای است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان اختصاص داده، بیان داشت: موضوع تأمین اقلام و نظارت بر روند توزیع آن‌ها بر عهده کمیته اقتصادی ذیل ستاد استانی مدیریت کرونا می‌باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه توزیع اقلام بهداشتی همواره براساس اولویت‌های تعیین شده صورت گرفته، عنوان کرد: مراکز بهداشتی درمانی، بیماران خاص، اقشار آسیب‌پذیر، کارکنان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با مهار کرونا (هلال‌احمر، نیروی انتظامی، مرزبانی، شهرداری‌ها و غیره )، برخی اصناف (نانوایی‌ها، میوه‌فروشی‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و غیره) در اولویت توزیع ماسک و اقلام بهداشتی قرار دارند.

عابدی اعلام کرد: محموله ماسکی که در این مرحله وارد استان شده، برای رفاه حال شهروندان و بنا بر سهمیه‌بندی‌های صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی بین داروخانه‌های استان توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه توزیع این ماسک‌ها در سطح داروخانه‌های تمامی شهرهای استان از فردا سه‌شنبه پنجم فروردین‌ماه آغاز خواهد شد، تبیین کرد: برخی دستگاه‌ها و ارگان‌هایی که به جهت شرایط خاص شان، قبل از این درخواست تأمین ماسک داشته‌اند، در این سهمیه‌بندی دیده شده‌اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: پیگیری‌های استاندار جهت تأمین اقلام بهداشتی به ویژه ماسک همچنان ادامه دارد و محموله‌های بعدی به محض ورود به استان توزیع خواهند شد.

انتهای پیام/۶۹۰۳۹/ح

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.