طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

گلایه «آیت‌الله عبادی» از بی‌عدالتی‌ها/ امام خمینی(ره) باور ایستادگی را در مردم ایجاد کرد

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: در نظام جمهوری اسلامی که انقلاب ما اسلام ما است نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم، چرا باید بی‌عدالتی باشد در حالی که بر خلاف قانون است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت رحلت امام خمینی(ره) و شهدای ۱۵ خرداد، اظهار داشت: مستکبران جهان آن‌چنان به شیوه کار خودشان مغرور بودند که در سال‌های ۱۳۵۵ کارشناسان آمریکایی پس از بررسی و تحلیل خود در ایران گفتند «دین در ایران به مانند نفس‌های آخر یک پیری است که دورانش به آخر رسیده و بعد از این دیگر از دین خبری نخواهد بود.»

وی بیان داشت: در آن دوران‌ها و بحران‌هایی که همه امور در دست مستکبرین بود، امام خمینی(ره) در سال ۴۲ شروع انقلاب اسلامی را کلید زدند و این در حالی بود که خود خواص چنین مسئله‌ای را باور نداشتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی مطرح کرد: مردم عدالت می‌خواهند که این عدالت در اسلام حقیقی است و اسلام حقیقی نیز در خانه اهل بیت(ع) هم در صحنه عملی و هم در صحنه نظری به‌صورت مستدل وجود دارد.

عبادی با تأکید بر اینکه آنچه امروز در جهت انسانیت و اسلامیت در دنیا باقی مانده است به‌خاطر انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: بعد از آن همه رنج و سختی، در سال ۵۷ امام خمینی(ره) به ایران بازگشتند و بر خلاف همه تحلیل‌ها و فرضیه‌های سیاسی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و زلزله‌ای در خاورمیانه به‌وجود آمد.

وی مطرح کرد: مستکبرین جهان با آن همه ادعا، در چشم مردم دنیا از حقوق بشر و تمدن حرف می‌زنند اما با ماشین و اسب از روی مردم رد می‌شوند و بر روی بچه‌ای کوچک سم می‌ریزند و این همان زمانی است که مردم از همه جا ناامید هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه امروز زمینه‌های بسیار خوبی در دنیا شکل گرفته که باید از آن بهره‌برداری کنیم اما به شرط اینکه چهره مقدس اسلام را خراب نکنیم، عنوان کرد: در نظام جمهوری اسلامی که انقلاب ما اسلام ما است نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم، چرا باید بی‌عدالتی باشد در حالی که بر خلاف قانون است.

عبادی با بیان اینکه قانون ما عدل است اما چرا حقوق‌های نجومی، اختلاس، سازشکاری و اطاعت از بیگانگان وجود دارد؟، مطرح کرد: قانون اساسی ما یک سند بین‌المللی است و عملکرد دیگران هیچ ربطی به اسلام دین و انقلاب ندارد.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا برگزاری مراسمات را کمرنگ کرد اما در زاویه معنوی آن را پررنگ کرد، بیان داشت: کرونا گرچه مضراتی داشت اما دارای منافعی نیز بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی مطرح کرد: بزرگداشت رحلت امام خمینی(ره) و ۱۵ خرداد تنها به برگزاری مراسم نیست بلکه بزرگداشت روز رحلت امام این است که به دنیا اسلام ناب را ارائه دهیم و بزرگداشت شهدای ۱۵ خرداد نیز آن است که بگوییم این شهدا برای چه و چرا مظلومانه شهید شده‌اند.

عبادی با بیان اینکه برگزاری مراسمات ویژه رحلت امام خمینی(ره) و شهدای ۱۵ خرداد در مساجد، برنامه بسیار خوبی است اما باید طبق پروتکل‌های بهداشتی صورت گیرد، تصریح کرد: در مراسمات از نوع حرف‌های آن‌چنانی که صرفا یک مسئله کلیشه‌ای باشد حرف نزنید، بلکه به گونه‌ای حرف بزنید که فردی که در پای منبر شما است وقتی بخواهد وارد بر جامعه شود، درست عمل کند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر