شهید امین ابراهیمی ثانی – طبس نیوز

شهید امین ابراهیمی ثانی

در سال ( ۱۳۴۴) در خانواده ای متدین و زحمتکش در روستای فهالنج پا به عرصه وجود نهاد. دوران کودکی را در دامن مادری از سلاله زهرا (ص) اطهر سلام الله علیها پرورش یافت..

شهید امین ابراهیمی ثانیشهید امین ابراهیمی ثانی
نام پدر: محمد اسماعیل
تاریخ شهادت : ۱۳۶۴/۴/۱۷

 

 

 

زندگی نامه
همه مسلمانان درس پافشاری و پایداری را در مدرسه عالی و دانشگاه بزرگ رهبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) تحصیل می‌کردند و یاد می‌گرفتند. زیرا می‌دیدند که آن بزرگوار در برابر مشکلات و زحمات طاقت فرسا بردباری و ایستادگی می‌کرد، و شاگردان و دانشجویان آن حضرت نیز در شداید و سختی‌ها و گرفتاری‌های طاقت فرسا و کمر شکن همانند رهبر و قائدشان صبور بودند و خودشان را نمی‌باختند.
در سال ( ۱۳۴۴) در خانواده ای متدین و زحمتکش در روستای فهالنج پا به عرصه وجود نهاد.دوران کودکی را در دامن مادری از سلاله زهرا (ص) اطهر سلام الله علیها پرورش یافت سپس در شش سالگی جهت فراگیری علم و دانش راهی مدرسه گردید.
تحصیلات خود را تا اول راهنمایی ادامه داد اما حادثهٔ غم انگیز و دل‌خراش زلزله ۱۳۵۷ طبس زندگی خانوادگی او را دگرگون نمود. خانواده وی بعد از زلزله به مشهد عزیمت نمودند و او جهت ادامه تحصیل در مدرسه علمیه ثبت نام کرد. اما پس از مدتی بر اثر اوج گیری مبارزات مردمی در مقابله با رژیم ستم شاهی مدرسه تعطیل و او ناچار به طبس مراجعت نمود و به کار کشاورزی مشغول گردید. بعد از پیروزی انقلاب و تشکیل بنیاد مسکن فعالیت خود را در این نهاد شروع و از همین طریق به جبهه اعزام گردید.

پس از مدتی تلاش و مجاهدت و رسیدن به سن سربازی جهت انجام خدمت به لشکر ۳۰ پیاده گرگان پیوست و بالاخره بعد از فداکاری‌های بسیار در نبرد با ضد انقلاب کور دل در تاریخ ۱۳۶۴/۴/۱۷ در منطقه مریوان بر اثر اصابت تیر مستقیم دشمن به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

پیکر پاک و مطهرش در تاریخ ۱۳۶۴/۴/۲۸ بر دستان امت حزب ا … طبس تشییع و در روستای زادگاهش به خاک سپرده شد.

شهیدان را شهادت نوششان باد                حریر لاله‌ها تن پوششان باد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 11 =