شهید قربانعلی ابراهیمی – طبس نیوز

شهید قربانعلی ابراهیمی

اخلاص و صفای باطن خانواده از او فردی مهربان، خوش خلق و مقیّد به عقاید دینی ساخته بود به گونه ای که هیچ‌گاه یا هیچ کس را با رفتاری ناشایست نیازارد و هرگز در ادای واجباتش کوتاهی نورزید.

شهید قربانعلی ابراهیمیشهید قربانعلی ابراهیمی
نام پدر: عباس
تاریخ شهادت: ۱۳۶۷/۲/۲۷

 

 

 

زندگی نامه
تولّد قربانعلی ابراهیمی در سال ( ۱۳۴۶) موهبتی بود از طرف خداوند متعال به خانواده ای زحمتکش و مهربان که برای گذراندن زندگی خود به دامداری مشغول بودند.
آن‌ها با وجود همهٔ مشکلات و سختی‌های زندگی تمام سعی خود را برای تربیت فرزند دلبند خود بکار گرفته و او را راهی مدرسه نمودند. قربانعلی دو سال در زادگاهش پیستان و دو سال در روستای پیرحاجات به تحصیل مشغول بود ولی ناتوانی پدر و حس قدردانی و دلسوزی پسر مانع از ادامهٔ تحصیل وی گردید و قربانعلی را بر آن داشت که به کمک پدر خود بشتابد و در کار دامداری او را یاری دهد.
اخلاص و صفای باطن خانواده از او فردی مهربان، خوش خلق و مقیّد به عقاید دینی ساخته بود به گونه ای که هیچ‌گاه یا هیچ کس را با رفتاری نا شایست نیازارد و هرگز در ادای واجباتش کوتاهی نورزید.
قربانعلی در سال ۱۳۶۵ به خدمت مقدس سربازی فرا خوانده شد و پس از طی دورهٔ آموزشی به جبهه کردستان (پاوه) اعزام و مدتی را نیز در منطقهٔ عملیاتی حلبچه خدمت نمود اما سرانجام در روز عید سعید فطر بر اثر بمباران شیمیایی دشمن عیدی خود را گرفت و لباس شهادت در تاریخ ۱۳۶۷/۲/۲۷ را قامت رعنای او را در بر گرفت و اجر و مزد یک ماه عبادت و روزه داری خود را از دریای رحمت الهی دریافت نمود. پیکر مطهرش پس از تشییع در روستای پیرحاجات طبس به خاک سپرده شد.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

2 دیدگاه برای نوشته «شهید قربانعلی ابراهیمی»

  1. سلام-اینکه زندگینامه شهیدان را در سایت قرار میدید خیلی خوبه و باعث میشه یادشون فراموش نشه-امیدوارم دلسرد نشید و همچنان با اقتدار اطلاع رسانی کنین-ما طبسی ها هم پشتتونیم-دمتون گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =