شهید محمد بدره – طبس نیوز

شهید محمد بدره

به شما دوستان و همشهریان و همسنگران، توصیه می‌کنم اگر شهید شدم اسلحه بر زمین افتاده‌ام را برگیرید؛ و بر خصم زبون بتازید، و نگذارید که اسلحه افتادهٔ من را دشمن به چنگ آورد. کربلا من عاشق روی شمایم. کربلا من عاشق ایثار جانم..

شهید محمد بدرهشهید محمد بدره
نام پدر: عباس
تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۱۰/۲۷

 

 

 

زندگینامه

شهید بدره در تاریخ هشتم آذرماه سال ۱۳۲۳ در روستای فهالنج در خانواده ای زحمتکش و رنج کشیده چشم به جهان گشود. پدرش عباس و مادرش همچون قهرمان دشت کربلا «زینب» نام داشت.

خانواده‌اش در بیابان‌های اطراف مشغول دامداری بود لذا عباس نتوانست در زمان مناسب تحصیلات ابتدایی خود را آغاز نماید بدین جهت از تحصیل بازماند. عباس به همراه خانواده خود پس از مدتی در روستای دشتغران ساکن شدند وی به کارگری در کورهٔ آجرپزی مشغول گردید. انسان پرهیزکار وبا تقوایی بود به نماز اول وقت اهمیّت زیادی می‌داد. بنا به قولی زلزله ۱۳۵۷ شهرستان طبس را پیش بینی نمود و در شب حادثه خانواده‌اش را به بیابان برد.

با شروع جنگ تحمیلی برای ادای دین خود و دفاع از میهن اسلامی پنج بار در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافت. اغلب مأموریت خود را در قسمت پشتیبانی و تدارکات تیپ ( ۲۱ امام رضا) و لشکر ویژه شهدا سپری نمود. سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۷ در منطقه شلمچه در عملیات کربلای پنج بر اثر ترکش به آرزوی دیرینه‌اش رسید و به جمع برگزیدگان وصال حق پیوست. از او دو پسر و یک دختر به یادگار ماندند. پیکر مطهرش در هفتم بهمن سال ۱۳۶۵ پس از تشییع در طبس در روستای «دشتغران» به خاک سپرده شد.

‹ یادش گرامی ›

چراغ بزم شهیدان روشن باد که صبح صادق ما را طلایه‌دار شدند.

 

گزیده ای از وصیتنامه شهید

«به شما دوستان و همشهریان و همسنگران، توصیه می‌کنم اگر شهید شدم اسلحه بر زمین افتاده‌ام را برگیرید؛ و بر خصم زبون بتازید، و نگذارید که اسلحه افتادهٔ من را دشمن به چنگ آورد. کربلا من عاشق روی شمایم. کربلا من عاشق ایثار جانم. ».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 18 =