حواشی روز سوم ثبت‌نام کاندیداهای ریاست جمهوری

سومین روز ثبت‌نام از داوطلبان کاندیداتوری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز (پنجشنبه) آغاز شد.

طبس نیوز: سومین روز ثبت‌نام از داوطلبان کاندیداتوری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز (پنجشنبه) آغاز شد.

به گزارش طبس نیوز به نقل از مشرق، سومین روز ثبت‌نام از داوطلبان کاندیداتوری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز (پنجشنبه) آغاز شد.

ثبت نام یازدهیمن دوره انتخابات ریاست جمهوری از صبح روز سه شنبه  ۱۷ اردیبهشت آغاز و تا شنبه ۲۱ اردیبشهت ماه ادامه خواهد داشت.
داوطلبان حضور در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه و چهار برگ تصویر کلیه صفحات آن و ۱۲ قطعه عکس ۴*۶ جدید که در سال جاری گرفته باشند از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ بعدظهر برای ثبت نام به وزارت کشور مراجعه کنند.
انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:
۱- از رجال مذهبی ، سیاسی . ۲- ایرانی الاصل . ۳- تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران . ۴- مدیر و مدبر . ۵- دارای حسن سابقه و امانت و تقوی . ۶- مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور.

در روز دوم ثبت‌نام تنها حسن سبحانی به عنوان داوطلب مشهور ثبت نام کرد.

مهلت ثبت‌نام داوطلبان تمدید نمی شود ۸:۵۵

حسنعلی نوری،جانشین رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: پرونده ۱۴۴ نفر داوطلب ریاست‌جمهوری که طی روزهای اول و دوم ثبت‌نام کرده‌اند، به شورای نگهبان ارسال شده است.
نوری مجدداً تاکید کرد که مهلت ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری تمدید نخواهد شد.

وزیر هاشمی و موسوی داوطلب انتخابات شد ۹:۵۰

محمد غرضی هم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری به ستاد انتخابات کشور آمد.

سید محمد غرضی (متولد ۱۳۲۰ خورشیدی در اصفهان)، وزیر نفت در دولت میر حسین موسوی و وزیر پست و تلگراف و تلفن در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی و نماینده دور اول مجلس شورای اسلامی بود.
غرضی، وزیر دولت هاشمی در جمع خبرنگاران گفت: ظرف ۳۲ سال ۵۰۰ بار قیمت دلار از ۷ تومان تا ۳۵۶۰ تومان صعود و نزول داشت؛ باور مردم این است که دولت‌هایی که در دروه سازندگی روی کار آمدند دست‌شان در جیب فقرا بوده و به نفع اغنیا کار کردند و ذهنیت من این است که باید به سراغ دولتی برویم که در مقابل مردم، ضد تورم باشد.

سیدمحمدباقر خرازی ثبت‌نام کرد  ۱۰:۰۰

سید محمدباقر خرازی دبیرکل حزب‌الله ایران هم برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.خزاری که همراهانش تاکید داشتند وی آیت الله است و برخی به اشتباه او را حجت الاسلام صدا می زنند، حتما رای خواهد آورد.

وی پسر آیت‌الله سید محسن خرازی (عضو مجلس خبرگان رهبری) است. برادر صادق سفیر سابق ایران در سازمان ملل و پاریس و برادر زاده کمال خرازی معاون و وزیر سابق امور خارجه است.

او با اعلام کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ در بهمن سال گذشته برنامه خود را «برگرداندن همهٔ سرزمینهای جداشده از ایران از جمله تاجیکستان، ارمنستان و آذربایجان) بدون یک قطره خونریزی» و رساندن دلار به هزار تومان در عرض یک سال و لغو تحریمها در چند ماه اول ریاست جمهوری اعلام کرد.

خرازی چندی پیش گفته بود که منچستر یونایتد انگلیس را می خرد و نامش را به خیبر تغییر می دهد!

 

فلاحیان برای انتخابات ثبت نام کرد ۱۰:۱۰

علی فلاحیان، وزیر اطلاعات دولت هاشمی هم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد. وی در بدو حضور خوش و بش گرمی با خرازی انجام داد

فلاحیان در اسفندماه سال گذشته اعلام کاندیداتوری کرد. وی مهمترین برنامه‌های خود را مبارزه با گرانی و ایجاد اشتغال دانسته و گفته که “برای انتخاب مدیران دولت خود سه ملاک دانش ، تجربه و توان مدیریتی در نظر می گیرد و توجهی به گرایش‌های سیاسی ندارد.

علی فلاحیان در جمع خبرنگاران گفت: حتی به نفع هاشمی و خاتمی هم کنار نمی‌روم. علیرغم برخی تبلیغات سوء تا آخر در صحنه می‌مانم.

 

احمدزاده هم آمد ۱۰:۲۵

 

روح الله احمدزاده کرمانی استاندار سابق فارس با همراهی جمعی از مشاوران خود که همگی سینه ریز قرمز رنگ یا حسین به سینه داشتند وارد ستاد انتخابات کشور شد. وی گفت که رنگ قرمز ( رنگ انتخاباتی اش) رنگی است که خانم ها هم آن را دوست دارند! وی با نشان دادن سه انگشت به دوربین عکاس ها گفت که دلیلش این است که من نسل سومی هستم. البته وی بعد از آن نیز علامت پیروزی را به عکاسان و خبرنگاران نشان داد.

 

احمدزاده کرمانی در اردیبهشت ۱۳۹۰ با حکم محمود احمدی‏ نژاد رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران منصوب شد اما در دیماه ۱۳۹۰ به دلایل نامعلومی از این سمت استعفا داد و سید حسن موسوی جایگزین او شد.

احمدزاده کرمانی در جمع خبرنگاران گفت که هیچگاه نگفته درباره حاشیه‌های دولت افشاگری خواهد کرد بلکه منظور وی فقط “نقد” بوده است.

 

ثبت‌نام ۴۸ نفر در روز سوم ۱۳:۱۵

حسنعلی نوری مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با اشاره به آغاز سومین روز ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز گفت: تاکنون ۴۸ نفر از صبح امروز در انتخابات ثبت‌نام کردند.

نوری آمار ۲ روز گذشته را ۱۴۴ نفر عنوان کرد و گفت: اکنون مجموع آمار ثبت‌نام کنندگان، ۱۹۲ نفر شده است.

 

حاشیه های مشرق از سومین روز ثبت نام
به گزارش خبرنگار سیاسی مشرق مستقر در وزارت کشور، روز سوم ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در ستاد انتخابات کشور با حاشیه های خواندنی همراه بود.

*صبح امروز آقایی با مراجعه به وزارت کشور در تصمیم داشت در انتخابات ثبت نام کند که اولین اظهارنظرش در جمع خبرنگاران مانع رسیدنش به مقصودش شد. این فرد مدعی بود که امام زمان است و دو سال پیش ظهور کرده! ماموران حراست وزارت کشور با این فرد را که معقد بود تنها کسی است که می تواند زمین را درست کند به بیرون ستاد هدایت کردند.

*فرد دیگری که خود را حسن پور معرفی می کرد معتقد بود ۱۰ فرمان را خداوند به او القا کرده برای سعادت بشریت! وی که مدعی بود چهاردیپلم دارد به طرز عجیبی انگشتر به دست داشت. قرار دادن ماموران نامحسوس در خیابان برای تشخیص افراد خوب و بد، فراهم کردن امکان ازدواج جوانان ایرانی و دختران کشور های عربی و پادشاه کردن ارباب رجوع از برنامه های این فرد بود.

*فرد دیگری که حدود ۱۲ پیرهن به تن داشت و برای ثبت نام به وزارت کشور مراجعه کرده بود می گفت که به نیت دوازده امام این پیراهن ها را پوشیده. این مرد درباره انرژی هسته ای نظر جالبی داشت و از درخواستش از اوباما برای ساخت بمب اتم توسط ایران خبرداد!

*امروز نیز وزارت کشور شاهد حضور تعدادی از بانوان برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بود.

*پیرمردی که به گفته خودش دو روز پیش از گیلان برای ثبت نام به تهران آمده و به دلیل نقص مدرک نتوانسته بود ثبت نام کند، ناگهان شروع به داد زدن کرد و پس از آن دچار حمله آسماتیک شد. این فرد با همکاری مسئولان ستاد انتخابات کشور برای مداوا به اورژانس انتقال داده شد.

*از دیگر حاشیه های امروز حضور جوانی ۲۲ ساله بود که سمت وزارت ورزش خود را به علی دایی و معاول اولی اش ر ا به احمدی نژاد واگذار کرد.

* بنا بر اطلاع ستاد انتخاب وزارت کشور تا کنون ۱۹۲ نفر به عنوان داوطلب در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ثبت نام کردند. بنابر این گزارش ۴۷ نفر تا این لحظه ثبت نام خود را در ستاد انتخاب کشور تکمیل کرده اند.
**** تصاویر  ثبت نام کنندگان برای انتخابات ریاست جمهوری ****

تصاویر کامل سومین روز ثبت نام کنندگان برای انتخابات ریاست جمهوری را در اینجا ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =