شهید مختار علی رجبی مقدم

اطاعت از امام این مرجع تقلید شیعیان جهان یک امر و یک قانون الهی است که بر دوش شما نهاده شده که او دست خیانت‌کاران غرب و شرق را از این مملکت بریده است و صلاح این امت اسلامی را می‌خواهد و باید او را یاری کنیم…

شهید مختار علی رجبی مقدمشهید مختار علی رجبی مقدم
نام پدر: غلامحسین
تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۶/۸

 

 

زندگینامه

مختار علی رجبی مقدم در سال ۱۳۴۳ در روستای هودر از توابع بخش دستگردان در خانواده ای مستضعف و مذهبی دیده به جهان گشود، دوران کودکی را با شرایط سخت و دشوار آن زمان سپری کرد سن تحصیل که برایش فراهم شد پدر و مادرش علی رغم نیاز به او در انجام امورات زندگی بنا به اهمیتی که برای سوادآموزی قائل بودند او را روانه مدرسه کرده و مختار با ذوق و شوق فراوان تحصیلات ابتدایی را شروع و با موفقیت در دبستان هودر به اتمام رسانید. نبود مدرسه راهنمایی و دبیرستان در محل زندگی باعث شد که او همه روزه فاصلهٔ چند کیلومتری هودر تا عشق آباد را طی نموده و تحصیلات خود را تا اخذ دیپلم در دبیرستان عشق آباد ادامه دهد اولین حرکت‌هایی که در اواخر دوران حاکمیت رژیم ستمگر پهلوی علیه شاه آغاز شد او نیز همراه سایر دانش آموزان و مردم شریف و ولایتمدار منطقه دستگردان در تمامی صحنه‌ها حاضر و در تظاهرات مختلف و راهپیمایی‌های آن دوران سعی کرد به وظیفهٔ اسلامی و انقلابی خود عمل نماید. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با تشکیل بسیج همچون سایر جوانان انقلابی و مشتاق خدمت به نظام به جمع گروه های مقاومت بسیج پیوست و با انجام مأموریت‌های مختلف بسیج از جمله برنامه های گشت و نگهبانی، فعالیت خود را گسترش داد. در کنار کمک به والدین که آن را وظیفهٔ شرعی و اصلی خود می‌دانست، در هیچ شرایطی از حضور در برنامه های مذهبی و انقلابـی، هیئت‌های عزاداری و … غفلت نمی‌کرد.

مختار علی بعد از اخذ دیپلم بنا به احساس وظیفهٔ ملی و قانونی خود جهت خدمت وظیفه وارد ارتش و مدتی را با درجه گروهبان سومی تا زمان شهادت در مناطق جنگی خدمت نمود و سرانجام بعد از سپری کردن بیست ماه خدمت صادقانه در تاریخ ۱۳۶۵/۶/۸ در منطقه حاج عمران به شهادت رسید. پیکر پاک مختار علی چند روز بعد از شهادت پس از تشییع در شهرستان طبس به بخش دستگردان منتقل و در زادگاه خود روستای هودر به خاک سپرده شد.

 

گزیده‌ای از وصیتنامه شهید

اطاعت از امام این مرجع تقلید شیعیان جهان یک امر و یک قانون الهی است که بر دوش شما نهاده شده که او دست خیانت‌کاران غرب و شرق را از این مملکت بریده است و صلاح این امت اسلامی را می‌خواهد و باید او را یاری کنیم مانند اصحاب امام حسین (ع) که در کربلا به یاری آن امام بزرگوار شتافتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =