راه اندازی دومین کتابخانه سیار استان در طبس – طبس نیوز

راه اندازی دومین کتابخانه سیار استان در طبس

قریب از راه اندازی دومین کتابخانه سیار استان در طبس خبر داد و افزود: راه اندازی این کتابخانه برای روستاهای زیر هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت است که این مورد برای اولین بار در قاین انجام شده است و بزودی دومین کتابخانه سیار با تعریف نیرو و تأمین منابع در شهرستان طبس دایر خواهد شد.

طبس نیوز:قریب از راه اندازی دومین کتابخانه سیار استان در طبس خبر داد و افزود: راه اندازی این کتابخانه برای روستاهای زیر هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت است که این مورد برای اولین بار در قاین انجام شده است و بزودی دومین کتابخانه سیار با تعریف نیرو و تأمین منابع در شهرستان طبس دایر خواهد شد.

به گزارش طبس نیوز به نقل از مهر،محمد قریب با بیان اینکه سرانه مطالعه استان خراسان جنوبی با ۶۹ دقیقه مطالعه در سال قبل ۱۰ دقیقه پایین‌تر از سرانه مطالعه در کل کشور بوده است، بیان داشت: امروز این سرانه به ۹۲ دقیقه رسیده، درحالی‌که سرانه کشوری از ۷۹ دقیقه به ۷۵ دقیقه کاهش یافته است.

وی ادامه داد: خراسان جنوبی بعد از استان‌های تهران و زنجان رتبه سوم را در سرانه مطالعه کسب کرده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی شهرستان طبس را یکی از شهرستان‌های سرامد در بحث سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ مطالعه دانست و افزود: در این شهرستان به توسعه زیرساخت‌ها و گسترش و افزایش عضویت توجه ویژه ای شده است.

وی با اشاره به گسترش کتاب خوانی در روستاها و مناطق محروم طبس، بیان کرد: در ۵ روستا ارائه خدمات کتابداری و کتابخانه ای انجام می شود که این موضوع در استان و کشور بی نظیر است.

قریب با اشاره به راه اندازی شبکه کتاب‌خوانان حرفه ای و گسترش آن در استان گفت: در اسفند ماه دو هزار و ۷۰۰ نفر عضو در استان بوده‌اند و امروز این رقم به بالای ۹۰۰۰ عضو رسیده است.

وی ادامه داد: در این شبکه هر شهروند می‌تواند با مراجعه به این شبکه کتاب مورد علاقه را دانلود کرده و به سؤالات نیز پاسخ دهد.

وی تصریح کرد: در خرداد ماه از هزار و ۱۰۰ نفر برنده کشوری ۱۳۵ نفر برنده از استان خراسان جنوبی بوده که علاقه خانواده های این استان را به مطالعه می‌رساند.

راه اندازی سامانه مدیریت کتابخانه‌ها در خراسان جنوبی.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی در بحث سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی استان گفت: این سامانه به صورت آزمایشی راه اندازی شده که خانواده‌ها می‌توانند در منزل کتاب مورد علاقه خود را جستجو کنند و اگر موجود بود ذخیره کرده و از کتابخانه دریافت کنند.

وی گفت : بلوتوث سنتر دیگر گزینه ای هست که در دو کتابخانه راه اندازی شده که در بحث دیجیتالی کردن کتابخانه‌ها است و در حال حاضر به صورت آزمایشی فعالیت می‌کند و در صورت تأثیرگذاری در سایر کتابخانه‌ها نصب خواهد شد.

بزودی دومین کتابخانه سیار استان در طبس راه اندازی می‌شود.

قریب از راه اندازی دومین کتابخانه سیار استان در طبس خبر داد و افزود: راه اندازی این کتابخانه برای روستاهای زیر هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت است که این مورد برای اولین بار در قاین انجام شده است و بزودی دومین کتابخانه سیار با تعریف نیرو و تأمین منابع در شهرستان طبس دایر خواهد شد.

شهرستان طبس دارای ۹ کتابخانه نهادی، دو کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل است که چهار کتابخانه نهادی شامل ارشاد طبس، شهدای گمنام طبس، امیرکبیر عشق‌آباد و امام خامنه‌ای دیهوک در مناطق شهری فعالیت می‌کند و پنج کتابخانه نهادی دیگر نیز در روستاهای شهرستان طبس قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =