الحاق طبس به خراسان جنوبی تأثیر منفی در امنیت این شهرستان نداشته است – طبس نیوز

الحاق طبس به خراسان جنوبی تأثیر منفی در امنیت این شهرستان نداشته است

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: الحاق طبس به خراسان جنوبی هیچ تأثیر منفی در امنیت شهرستان طبس نداشته، زیرا این استان براساس ارزیابی‌های صورت‌گرفته از امن‌ترین استان‌های کشور است.

طبس نیوز:فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: الحاق طبس به خراسان جنوبی هیچ تأثیر منفی در امنیت شهرستان طبس نداشته، زیرا این استان براساس ارزیابی‌های صورت‌گرفته از امن‌ترین استان‌های کشور است.

به گزارش طبس نیوز به نقل از فارس، خلیل واعظی که به شهرستان طبس سفر کرده است در پاسخ به این سوال که با توجه به الحاق طبس به استان خراسان جنوبی؛ چون خراسان جنوبی یک استان مرزی بوده و به‌عنوان گذرگاه قاچاقچیان موادمخدر محسوب می‌شود، شاید به‌نوعی برای مردم طبس این نگرانی ایجاد شده باشد که این هم‌استان شدن سبب کاهش امنیت شهرستان طبس می‌شود، اظهار داشت: استان خراسان جنوبی براساس شاخص‌های علمی متعدد و سنجش و ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی نیروی انتظامی کشور، یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است.

وی با اشاره به این‌که مشکل خاص امنیتی در استان خراسان جنوبی وجود ندارد، افزود: ممکن است که باندهای قاچاق موادمخدر در این استان تردد داشته باشند که این موضوع در شهرستان طبس نیز حتی قبل از الحاق به خراسان جنوبی هم وجود داشته است.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی ادامه داد: نیروی انتظامی خراسان جنوبی به‌شدت با قاچاقچیان موادمخدر در سطح استان مبارزه می‌کند و حتی در سطح شهرستان طبس یک یگان قدرتمند تکاوری با مأموریت مبارزه با اشرار مشغول فعالیت است.

واعظی تصریح کرد: الحاق طبس به استان خراسان جنوبی هیچ تأثیر منفی در امنیت این شهرستان نداشته است، چراکه خراسان جنوبی استانی ناامن نیست.

افزایش کشف موادمخدر و کاهش کشف کالای قاچاق در خراسان جنوبی

وی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر میزان کشف موادمخدر در خراسان جنوبی و علت کاهش کشف کالای قاچاق در استان، گفت: طی شش ماه نخست سال جاری حدود ۱۴ تن انواع موادمخدر در استان کشف و ضبط شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از افزایش ۱۱ درصدی برخوردار است.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی اضافه کرد: اما در زمینه کشف کالای قاچاق باتوجه به این‌که استان خراسان جنوبی به‌عنوان مسیر عبور کالای قاچاق محسوب نمی‌شود و همچنین باتوجه به امنیت بالای مرزها، شاهد کاهش میزان کشف کالای قاچاق در سطح استان هستیم.

واعظی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود، بیشترین جرم واقع شده در این استان را مربوط به سرقت‌های خرد معرفی و خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از وقوع سرقت در استان خراسان جنوبی، اقدامات پیشگیرانه مختلف با همکاری مردم در دستور کار قرار دارد که برنامه فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی در مرحله نخست، کاهش ۲۰ درصدی وقوع سرقت است.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر دلیل عدم استفاده از نیروی بومی به‌عنوان فرمانده انتظامی شهرستان طبس گفت: در طبس فرد واجدشرایط برای مسئولیت فرماندهی انتظامی شهرستان وجود نداشت.

این مسئول همچنین درباره برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در سطح استان اذعان داشت: هفته نیروی انتظامی از ۱۳ مهر آغاز می‌شود که ۱۳ تا ۱۵ برنامه برای اجرا در هر یک از روزهای این هفته در سطح استان پیش‌بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + سیزده =