ظلم مسئولان در حق کشتی گیران نونهال طبسی/ در ترکیب تیم بزرگسالان کشتی گیران طبس حضور می یابند

مسابقات کشتی انتخابی بزرگسالان استان خراسان جنوبی به میزبانی شهرستان طبس برگزار و تیم طبس با اقتدار مقام نخست را به خود اختصاص داد.

طبس نیوز: مسابقات کشتی انتخابی بزرگسالان استان خراسان جنوبی به میزبانی شهرستان طبس برگزار و تیم طبس با اقتدار مقام نخست را به خود اختصاص داد.

به گزارش طبس نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر؛ این مسابقات با شرکت ۴۰ کشتی گیر تیم کشتی شهرستان‌های بیرجند، طبس، فردوس، بشرویه و اسلامیه در محل سالن ورزشی شهید الاهی مجموعه آزادی طبس برگزار شد که در نتیجه آن، تیم شهرستان طبس در هر هفت وزن این سری از مسابقات، با اقتدار مقام نخست را به خود اختصاص داد.

در مسابقات فینال کشتی انتخابی بزرگسالان استان خراسان جنوبی، عباس اشرفیان در وزن ۵۵ کیلوگرم، علی صادق‌زاده در وزن ۶۰ کیلوگرم، مرتضی مهدی ‌زاده در وزن ۶۶ کیلوگرم، رسول آبداری در وزن ۷۴ کیلوگرم، مجتبی شفائی در وزن ۸۴ کیلوگرم، اکبر میراب‌زاده در وزن ۹۶ کیلوگرم، و مجتبی رجب‌زاده در وزن ۱۲۰ کیلوگرم، همگی از شهرستان طبس، حائز مقام‌های نخست شدند.

کشتی اکبر میراب زاده کشتی گیر بنام طبسی سریعترین کشتی این مسابقات بود که در ده ثانیه میراب زاده توانست حریف خود را با ضربه فنی شکست دهد.

چه کسی پاسخگوی کشتی گیران  نونهال طبسی است؟

در اقدامی بدور از منش و مرام پهلوانی، نونهالان برتر شهرستان طبس در مسابقات انتخابی کشتی نونهالان بسیجی استان از حضور در مسابقات قهرمانی کشور کنار گذاشته شدند.

رئیس هیات کشتی شهرستان طبس  گفت: روز شنبه ۱۲ مرداد مصادف با ۲۵ ماه مبارک رمضان و بنابر اعلام تربیت بدنی سپاه و هماهنگی با هیات کشتی استان ، تیم نونهالان شهرستان طبس در مسابقات انتخابی کشتی، اعزامی به مسابقات قهرمانی کشور شرکت و مقرر بود بنابر قوانین مسابقات انتخابی و آنچکه از سوی مسئولان اعلام شده بود، نفرات برتر این دوره از مسابقات به مسابقات قهرمانی کشور که ۲۵ مرداد در بابلسر برگزار خواهد شد، اعزام شوند.

علی فرحناکی عنوان کرد: بر این اساس و در حالی که شرایط بدلیل ماه مبارک رمضان  جهت اعزام مساعد نبود، باپیگیری صورت گرفته و مشکلات متعدد، تیم نونهالان طبس در این مسابقات حضور شایسته ای پیدا کرد و در چهار وزن موفق به کسب مقام اول و در نتیجه تیمی نیز بعد از بیرجند مقام دوم تیمی را به خود اختصاص داد.

 وی بیان کرد: با ابراز تاسف از برخورد نامناسبی که با نونهالان طبس شده، در تماسی که  میابادی ، مسئول برگزاری مسابقات و رئیس هیات کشتی شهرستان بیرجند با با من داشته اند از عدم اعزام کشتی گیران شهرستانها به مسابقات کشوری خبر داده شد.

کمبود اعتبار مانع از حضور طبسی ها در مسابقات قهرمانی

 وی ادامه داد:  توجیه مسئولان این بود که به دلیل کمبود اعتبارات، فقط کشتی گیران بیرجند به مسابقات اعزام خواهند شد و این جامعه کشتی طبس را در شوک عجیبی فرو برده است.

 این موضوعات در حالی از سوی مسئولان برگزاری بیان شده که در پیگیریهای صورت گرفته از سوی  تربیت بدنی ناحیه مقاومت بسیج طبس با مسئول تربیت بدنی سپاه استان، موضوع کمبود اعتبارات رد و حتی تربیت بدنی سپاه (متولی اعزام به مسابقات کشوری) از اسامی ابلاغی به فدراسیون و مراجع برگزار کننده مسابقات کشوری بی اطلاع هستند.

نکته جالب توجه دیگری که سوالات بی پاسخ زیادی را به اذهان عمومی جامعه ورزش کشتی طبس متواتر کرده  این است که بیرجند و طبس در اکثر اوزان این مسابقات صاحب عنوان شده و منظور ایشان از سایر شهرستانها کدام شهرستان است؟  پیدا کنید پرتقال فروش را؟

متاسفانه ،آنچه که از سخنان مسئول برگزاری مسابقات استان بر می آید و تبعیضهایی که خواسته یا ناخواسته به آن تن داده اند در این بین موجب اجحاف در حق کشتی گیران نونهالان طبس و زحمات مربیان، کشتی گیران و مدیران این رشته ورزشی که با کمبودها و ضعف امکانات و در شرایطی که بدلیل ماه مبارک رمضان به سختی امکان اعزام این تیم را فراهم آورده بودند، شده است.

این موضوع نه تنها سوء مدیریت مسئولان برگزاری مسابقات را نشان داده ، بلکه اساسا منش و مرام این رشته ورزشی پاک را به چالش کشیده است.

موضوع دیگری که تایید مطالب فوق را باعث خواهد شد،این است که در وزن ۵۳ کیلوگرم کشتی گیر بیرجند که درفینال مسابقات انتخابی مغلوب ابوالفضل حسن زاده کشتی گیر طبس شده بود به مسابقات معرفی و اعزام  می شود و اگر مباحث برتری فنی در انتخاب نفرات وارد باشد، لزوم اعزام نفر دوم ، آن هم از بیرجند چیست؟ جایگاه این تبعیضها کجاست؟ و آیا این برخوردهای بی منطق و بدور از اخلاق مدیریتی نقش تخریبی بر ورزش کشتی نخواهد گذاشت؟

 اگر قرار بر اعزام اعضای تیم بیرجند به مسابقات کشوری بود برگزاری مسابقات انتخابی و دعوت از تیمهای شهرستان جهت شرکت در این مسابقات آنهم با زبان روزه چه لزومی داشت؟ و اینکه بر خلاف واقع ، دلیل عدم اعزام نفرات برتر طبس به مسابقات را کمبود اعتبارات اعلام کنند چیست؟ چنانچه کمبود اعتباری نیز وجود داشته باشد، چرا این کمبود اعتبار باید شامل نونهالان طبس شود؟

حال، با توجه به نزدیک بودن به مسابقات کشوری که ۲۵ مرداد در بابلسر مازندران برگزار خواهد شد، توقع  و خواسته به حق جامعه ورزشی شهرستان طبس و اداره ورزش و جوانان از مسئولان کشتی استان و همچنین اداره کل ورزش و جوانان این است که ضمن ورود به این موضوع مهم، بررسی و اقدام لازم جهت احقاق حق قانونی نونهالان طبس را در دستور کار خود قرار داده و از اینگونه برخوردهای نامناسب با ورزشکاران شهرستانی و بروز سوء تفاهم ها جلوگیری کنند.

محمود اطلسی مقدم رئیس هیئت کشتی خراسان جنوبی در پیگیری  خبرنگار ما از این موضوع گفت: تیم کشتی بزرگسالان استان با ترکیب هفت نفره از کشتی گیران طبس به مسابقات کشوری اعزام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 15 =