توجه به نهاد مقدس آموزش و پرورش زیربنای اصلی توسعه است – طبس نیوز

توجه به نهاد مقدس آموزش و پرورش زیربنای اصلی توسعه است

فرماندار طبس به مناسبت هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش پیامی را صادر کرد.

به گزارش طبس نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان طبس؛ در پیام «احمد طالبیان مقدم» چنین آمده است:

هفته گرامیداشت شوراهای آموزش و پرورش را به تمامی دلسوزان عرصه تعالی فرهنگ و رشد فضیلت‌های معنوی و اخلاقی اسلام ناب محمدی (ص) تبریک و تهنیت عرض نموده و فرصت را مغتنم دانسته تا مراتب سپاس و قدردانی را از زحمات و تلاش‌های بی وقفه و ارزنده تمامی فرهنگیان دلسوز و بصیر و مدیران سخت‌کوش و توانمند شهرستان که در کمال توکل، صداقت و کارآمدی در راستای تعلیم و تربیت نسلی اندیشمند، خلاق، سخت کوش، مؤمن، متعهد و ولایتمدار تلاش می‌نمایند اعلام نمایم.

توسعه همه جانبه نظام آموزشی و توجه به نهاد مقدسی همانند آموزش و پرورش که زیربنای اصلی توسعه هر جامعه ای است مرهون خدمات و دلسوزی‌های همه اعضاء پرتلاش شوراهای آموزش و پرورش می‌باشد که با ایجاد زمینه های لازم گره گشای رفع بسیاری از مشکلات شود تا دستیابی به یکی از مهمترین اهداف عالیه انقلاب اسلامی تسریع گردد.

لذا چنین نهاد مهم و بی نظیر، می‌بایست با ایفای کامل وظایف و مأموریت‌های محوله در ابعاد مختلف فرهنگی، علمی، اجتماعی اثرگذاری خویش را برجای نهاده و به طور جامع در حوزه های مختلف سیاست‌گذاری و نظارت مستمر حضوری یکپارچه داشته باشد.

تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در ۲۶ دی‌ماه ۱۳۷۲ آغاز تحولی اساسی در نظام تعلیم و تربیت شد که تحقق خرد جمعی، مشارکت و نظارت مردم و استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود بوده است و التزام به این چارچوب می‌تواند فرهنگ آرمانی کشور را محقق نماید تا با عمومی کردن مسائل آموزش و پرورش زمینه حرکت به سوی عدم تمرکز و مشارکت در تصمیم گیری را در این بخش مهیا ساخت.

در پایان امیدوارم با مساعدت‌های هر چه بیشتر اعضای محترم شورای آموزش و پرورش و تمامی فرهنگیان دلسوز و خیرین گران‌قدر و معتمدین ارجمند شهرستان و با بهره گیری از کلیه منابع و امکانات موجود شهرستان بتوانیم در سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» قدم‌های مؤثری در جهت ارتقای کیفی و کمی فعالیت‌های آموزشی و پرورشی و رفع تنگناهای موجود در این زمینه در شهرستان برداریم. ان شاء الله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 16 =