مشارکتهای مردمی در طبس ۴۰ درصد افزایش یافت – طبس نیوز

مشارکتهای مردمی در طبس ۴۰ درصد افزایش یافت

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) طبس از جمع آوری ۱.۵ میلیارد تومان کمکهای مردمی در این شهرستان طی شش ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۴۰درصد افزایش داشته است.

طبس نیوز:رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) طبس از جمع آوری ۱.۵ میلیارد تومان کمکهای مردمی در این شهرستان طی شش ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۴۰درصد افزایش داشته است.

به گزارش طبس نیوز به نقل از مهر، احمد رفیعی پیش از ظهر پنج شنبه در شورای زکات این شهرستان اظهارکرد: باید جهت تقویت پرداخت زکات خصوصا زکات مستحبی تلاش بیشتری شود چرا که فراگیر شدن زکات به نوعی کمک زیادی به کمیته امداد و قشر محروم جامعه است.

وی افزود: امروز به برکت و فعالیت کمیته امداد در همه صحنه ها حلقه اتصال بین اغنیا و فقرا مستحکم شده است.

وی با اشاره به نرخ ۱۴ درصدی بیکاری و نبود صنایع قوی در طبس گفت: باید توجه بیشتری به این مسئله مهم داشته باشیم و با جذب سرمایه گذار چه داخلی و چه خارجی گامی مهم و بلند درجهت رفع این مشکل برداشته شود.

رفیعی افزود: در حال حاضر نزدیک به دو هزار و ۲۵ خانوار تحت پوشش کمیته امداد طبس هستند و قریب به ۶۰۰دانش آموز و۱۴۰ دانشجو از برنامه های امداد این شهرستان بهره‌مند می شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) طبس گفت : ۳۲۵ نفر یتیم نیز تحت حمایت این کمیته هستند که با حمایت هزار و ۵۰۰ حامی از داخل و خارج شهرستان حمایت می‌شوند.

رفیعی عنوان کرد: در ۶ ماهه گذشته بالغ بر ۱.۵ میلیارد تومان مشارکت مردمی جمع آوری شده که نسبت به سال گذشته ۴۰درصد افزایش داشته است.

تشویق و ترغیب مردم به پرداخت زکات

امام جمعه طبس بر تشویق و ترغیب مردم به پرداخت زکات تاکید کرد و افزود: پرداخت زکات یک اصل است که نباید از آن غافل شد که اگر زکات به صورت صحیح و شرعی اخذ گردد مشکلی نباید در جامعه اسلامی مشاهده شود.

حجت الاسلام ابراهیم مهاجریان گفت: اصل زکات موجب برکت و رحمت الهی می‌شود و خیلی از آفت‌ها و بلاها را کاهش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + سه =