برگزاری مراسم عقد اخوت در امامزاده های طبس – طبس نیوز

برگزاری مراسم عقد اخوت در امامزاده های طبس

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از برگزاری مراسم ویژه قرائت خطبه غدیر و بستن عهد اخوت در امامزاده علی(ع) دیهوک، امامزاده سیدحسین(ع)، امامزاده محمدابن جعفرطیار، امامزاده شیخ احمد ابن اسحاق و امامزاده شیخ احمدشهرستان طبس خبر داد.

طبس نیوز:معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از برگزاری مراسم ویژه قرائت خطبه غدیر و بستن عهد اخوت در امامزاده علی(ع) دیهوک، امامزاده سیدحسین(ع)، امامزاده محمدابن جعفرطیار، امامزاده شیخ احمد ابن اسحاق و امامزاده شیخ احمدشهرستان طبس خبر داد.

به گزارش طبس نیوز به نقل از تسنیم،حجت الاسلام محسن مومنی مقدم با بیان اینکه قرائت خطبه غدیرو بستن عهد اخوت دربقاع متبرکه به عنوان یک سنت حسنه و نیک در بین مردم است اظهارکرد: این مراسم در۲۲ امامزاده درسطح استان برگزار می شود.

وی افزود: این مراسم در ۵ امامزاده، سید باقر و سید مراد(ع) گیوک سفلی، سید تاج الدین علی(ع)ساقی، سید ابراهیم رضا(ع)حنبل، امامزاده سیده زهرا(س)روستای نوزاد درمیان و امامزادگان باقریه(ع) بیرجند برگزار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی افزود: مراسم عقد اخوت در امامزاده سید ابوالقاسم(ع) نصرآباد، امامزاده شاه سلیمان علی(ع) و مجتمع فرهنگی بلنجیر شهرستان خوسف برگزار می شود.

حجت الاسلام مومنی مقدم بابیان اینکه مراسم عقد اخوت در زیدالنار(ع) آفریز برگزار می شود تصریح کرد: همچنین این مراسم در امامزاده عبدالله(ع) کارشک خضری و امامزادگان سلطان محمد و ابراهیم (ع) فردوس نیزبرگزار می شود.

وی به برگزاری مراسم عقد اخوت عید غدیر در شهرستان طبس اشاره کرد و گفت: این مراسم در امامزاده علی(ع) دیهوک، امامزاده سیدحسین(ع)، امامزاده محمدابن جعفرطیار، امامزاده شیخ احمد ابن اسحاق و امامزاده شیخ احمدشهرستان طبس برگزار می شود.

معاون فرهنگی واجتماعی اداره کل اوقاف وامورخیریه خراسان جنوبی اظهارکرد: امامزاده بی بی نجمه خاتون(س) مجدو امامزاده محمدابن اسحاق(ع) شهرستان بشرویه نیزمیزبان برگزاری مراسم عقد اخوت عید غدیر می باشد.

حجت الاسلام مومنی مقدم با بیان اینکه این مراسم در امامزاده بی بی زینب خاتون(س) کاهی و امامزاده سید حامد علوی(ع) چنشت برگزار می شود افزود: همچنین این مراسم درمسجد و مجتمع فرهنگی مذهبی حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان سربیشه برگزار می شود.

وی از برگزاری مراسم عقد اخوت عید غدیر در امامزاده داوود(ع) کلاته مزار شهرستان زیرکوه نیز خبرداد و گفت: مراسم عقد اخوت و برادری در سطح بقاع متبرکه به منظور گسترش معارف غدیر و بسترسازی جهت وحدت و انسجام عمومی در جامعه اسلامی برگزار می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان کرد: مراسم دهه ولایت با توجه به اینکه سومین سال متوالی است که بصورت هدفمند در ادارات برگزار می شود، طبق برنامه روز شمار پیش بینی شده و توجیه مسئولان فرهنگی ادارات و بقاع متبرکه امسال شاهد برپائی مراسمات مختلف به این مناسبت این دهه پرکرامت در بقاع متبرکه استان خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + دو =