4 کشته و 14 زخمی در واژگونی اتوبوس در محور دیهوک راور/جزئیات کامل حادثه – طبس نیوز

۴ کشته و ۱۴ زخمی در واژگونی اتوبوس در محور دیهوک راور/جزئیات کامل حادثه

بر اثر لغزنده بودن سطح جاده و عجله و شتاب راننده، اتوبوس مسافربری در کیلومتر ۷۵ دیهوک به طبس در استان یزد واژگون که متأسفانه چهار نفر در محل فوت کردند.

بر اثر لغزنده بودن سطح جاده و عجله و شتاب راننده، اتوبوس مسافربری در کیلومتر ۷۵ دیهوک به طبس در استان یزد واژگون که متأسفانه چهار نفر در محل فوت کردند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، رییس پلیس راه استان یزد لحظاتی پیش، در گفت‌و‌گوی تلفنی با خبرنگار ما در تشریح جزییات این خبر گفت: ساعت یک بامداد امروز، سه شنبه، یک دستگاه اتوبوس مسافربری در محور دیهوک – طبس واژگون که بر اثر آن چهار نفر در دم جان باختند و ۱۴ نفر نیز راهی بیمارستان شدند.

سرهنگ «احمد مظفری» علت این واژگونی را عجله و شتاب بی‌مورد راننده و لغزنده بودن سطح جاده اعلام کرد.

رییس پلیس راه استان یزد در پایان به منظور جلوگیری از حوادث مشابه به رانندگان هشدار داد:

۱- رانندگان ملزم به رعایت مقررات به خصوص سرعت مطمنه در شرایط جوی نامساعد مانند بارش باران برف مه و…. می‌باشند. ۲-پرهیز از هرگونه تغییر مسیر بدون رعایت مقررات. ۳- استفاده از کمربند ایمنی توسط تمامی سرنشینان وسیله نقلیه. ۴- داشتن تجهیزات لازم مخصوص فصل زمستان مانند زنجیر چرخ.

آخرین وضعیت مصدومین

به گزارش طبس نیوز به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس، این سانحه که در ساعت یک بامداد روز سه شنبه در کیلومتر ۸۰ محور دیهوک- راور رخ داد متاسفانه ۴ نفر از سرنشینان اتوبوس جان خود را از دست دادند و ۱۴ نفر دیگر نیز مصدوم شدند که بلافاصله پس از هماهنگی‌های بعمل آمده از طریق مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ طبس، ۵ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام و مصدومین را به بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی طبس منتقل نمودند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر حال عمومی ۱۳ نفر از مصدومین مناسب بوده و یک نفر از مصدومین به علت صدمات وارده به یزد اعزام گردید.

دلایل واژگونی اتوبوس

سرهنگ محمدرضا مهماندار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: صبح امروز واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری در کیلومتر ۷۵ محور دیهوک کرمان به ماموران پلیس راه اطلاع داده شد. با حضور ماموران پلیس راه مشخص شد اتوبوس ولوو با ۲۲ سرنشین و خدمه متعلق به شرکت سیر و سفر بندرعباس از سمت بندرعباس به سمت مشهد در حال حرکت بود که دچار واژگونی شده و روی سقف متوقف می شود.

وی ادامه داد: در این حادثه ۴ نفر در صحنه تصادف کشته و ۱۴ نفر نیز مجروح شدند که به بیمارستان منتقل شدند. بررسی های کارشناسان پلیس راه نشان می داد این حادثه به علت عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه در جاده لغزنده بوده است.

فرمانده پلیس راه کشور تاکید کرد: بلافاصله دفترچه راننده متخلف باطل شده و این فرد دیگر نمی تواند در ناوگان حمل و نقل مسافربری عمومی فعالیت کند. ضمن اینکه تخلفات شرکت در کمیسیون ماده ۱۲ مطرح شده و در صورت اثبات قصور با آنها برخورد می شود.

مهماندار با اعلام اینکه براساس تحقیقات انجام شده در پلیس راه یکی از عوامل مهم تصادف و واژگونی اتوبوس ها در جاده های لغزنده عدم آموزش رانندگان برای رانندگی در شرایط بارانی و لغزنده است تصریح کرد: هیچ راننده ای آموزش های لازم را برای کنترل وسیله نقلیه در شرایط لغزنده نمی بیند.

وی افزود: متاسفانه رانندگان اتوبوس در شرایط لغزنده جاده همانند شرایط عادی رانندگی می کنند. این درحالی است که همین رانندگان در شرایط برفی با احتیاط کامل در جاده ها تردد می کنند. متاسفانه یکی دیگر از علل وقوع تصادفات  ناوگان حمل و نقل مسافر در زمان بارش باران همین موضوع است.

تصاویر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =