۲۹۸۵ مورد بازرسی از واحدهای صنفی طبس

2985 مورد بازرسی از واحدهای صنفی طبس

 به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، علی صفرپور غریب پیش از ظهر امروز طی سخنانی در جمع خبرنگاران به بیان گزارشی از عملکرد اداره صنعت، معدن و تجارت طبس در زمینه نظارت و کنترل بازار پرداخت و اظهار داشت: شهرستان طبس دارای ۲ هزار و ۶۰۰ واحد صنفی در قالب ۱۳ اتحادیه است که به صورت مرتب به وسیله دو تیم بازرسی مستقل و همچنین بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت تحت نظارت قرار دارند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع تعداد ۲ هزار و ۹۸۵ مورد بازرسی از اصناف طبس انجام شده که ۱۸۸ مورد آن منجر به کشف تخلف و تشکیل پرونده به ارزش مجموع ۴۸ میلیون ریال شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس با اشاره به اینکه این اداره در زمینه نظارت و بازرسی تنها به عنوان ضابط اداره تعزیرات حکومتی است، بیان کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت طبس برای برخی واحدهای صنفی این شهرستان از جمله سه واحد فروش گوشت به علت گران‌فروشی تقاضای پلمپ کرده است که احتمالاً پس از صدور حکم تعزیرات حکومتی این واحدها پلمپ خواهد شد.

وی همچنین درباره بازرسی از نانوایی‌ها نیز خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع ۳۹۳ مورد بازرسی از ۵۲ واحد نانوایی فعال شهرستان طبس انجام شده که در این ارتباط تعداد ۸ پرونده تخلف به علت کم‌فروشی یا گرانفروشی به ارزش مجموع ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال تشکیل شده است.

صفرپور غریب در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره ارزیابی کیفیت نان در طبس، یادآور شد: متأسفانه اکثر قریب به اتفاق نانوایی‌های شهرستان طبس به روش‌های قدیمی عمل کرده و به دنبال ایجاد تغییر نیستند که این موضوع موجب کیفیت نسبتاً پایین نان در این شهرستان شده است.

وی اضافه کرد: تأسیس نانوایی‌های متعدد در هر منطقه و ایجاد رقابت، بهترین حربه و عامل برای افزایش کیفیت نان در شهرستان طبس است که تأسیس حداقل دو نانوایی در برخی روستاهای طبس تأثیرات مثبت خوبی برای افزایش کیفیت نان در آن مناطق داشته است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس از راه‌اندازی نانوایی مجهز و پیشرفته در شهرک مسکن مهر شهر طبس با قابلیت پخت همزمان چند نوع نان در آینده نزدیک خبر داد و یادآور شد: شهرک‌های صدوقی و زیباشهر طبس نیاز به راه‌اندازی نانوایی دارد که به همین دلیل با درخواست متقاضیان تأسیس نانوایی در این مناطق موافقت می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی دیگر درباره مشکلات تأمین آرد مورد نیاز نانوایی‌های طبس گفت: در اواخر سال ۱۳۹۰ و اوایل سال ۱۳۹۱ مشکلاتی برای تأمین آرد مورد نیاز نانوایی‌های طبس ایجاد شد که علت آن وجود مشکلاتی در استان‌های همجوارِ تأمین‌کننده بود و گرچه از اوایل اردیبهشت ماه امسال به مرور مشکل تأمین آرد برطرف شد اما پیش‌بینی می‌شود که در اواخر امسال نیز مشکل کمبود آرد ایجاد شود که از هم‌اکنون با انجام برنامه‌ریزی‌های لازم درصدد جلوگیری از تکرار این مشکل هستیم.

صفرپور غریب همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تنها راه جلوگیری از گران‌فروشی را کمک و مساعدت مردم دانست و تصریح کرد: از مردم شهرستان طبس تقاضا داریم تا در صورت احساس هرگونه اجحافی در حقشان از سوی واحدهای صنفی، موضوع را از طریق تماس با شماره ۱۲۴ گزارش کنند و مطمئن باشند که بازرسان ما پس از حضور در محل و بررسی موضوع، در صورت احراز تخلف به صورت قاطع و جدی با متخلفان برخورد می‌کنند که نتیجه نیز به فرد شاکی اعلام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 5 =