مراسم سالروز شهادت حضرت امام سجاد(ع) در آستان حضرت حسين بن موسي الكاظم(ع) برگزار شد – طبس نیوز

مراسم سالروز شهادت حضرت امام سجاد(ع) در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) برگزار شد

حجت الاسلام صادق خیاط گفت: اولین نقش مهم امام زین العابدین(ع) بعد از شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، تبیین قیام عاشورا است.

به گزلرش پایگاه اطلاع رسانی طبس، همزمان با فرا رسیدن سالروز شهادت مظلومانه چهارمین ستاره آسمان امامت و ولایت حضرت امام سجاد(ع)، مراسم سخنرانی، مرثیه سرایی و محفل انس با قرآن در حرم مطهر حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس برگزار گردید.

در این ویژه برنامه که با حضور عاشقان و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در شب و شامگاه شهادت حضرت انجام شد، حجت الاسلام صادق خیاط کارشناس معارف اسلامی از قم به ایراد مطالبی ارزشمند در خصوص زندگانی، ابعاد شخصیتی و دوران امامت امام زین العابدین(ع) پرداخت و دوران امامت حضرت را یک دوره بسیار خفقانی در تاریخ برشمرد.

ایشان به اثرات زیادی که از امام سجاد(ع) از جمله زیارت امین الله، صحیفه سجادیه مشهور به زبور آل محمد، مناجات الطالبین و دعای مکارم الاخلاق به ما رسیده اشاره و اظهار داشت دعا سلاح حضرت در مقابله با حکومت ظالم بود.

در ادامه کارشناس معارف اسلامی قیام‌های زیادی را که در دوران امامت حضرت اتفاق افتاد تشریح و اولین نقش مهم امام زین العابدین(ع) بعد از شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) را تبیین قیام عاشورا دانست.

ایشان در پایان از برنامه ریزی مناسب مسئولین و خادمین آستان مبارک جهت حضور هیئات مذهبی و مردم ولایتمدار طبس در دهه اول محرم الحرام در حرم مطهر و عزاداری در قالب دسته های زنجیرزنی و سینه زنی تشکر کرد.

مرثیه سرایی ذاکر اهل بیت(ع) در مدح و منقبت حضرت امام سجاد(ع)، عزاداری محبان اهل بیت(ع) و برگزاری محفل انس با قرآن از دیگر برنامه های شب و شامگاه شهادت حضرت بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 12 =